Reklama

Reklama

Reklama

Wielkie zmiany w życiu Kingi Dudy! Rzecznik prezydenta potwierdza!

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski potwierdza, że Kinga Duda (25 l.) nie jest już społecznym doradcą Andrzeja Dudy. Jak informuje, ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta. „Powstało wrażenie, że prasa interesuje się bardziej Kingą niż polityką Pałacu Prezydenckiego” - dowiedziała się Interia

Według nieoficjalnych ustaleń Interii, powody tej decyzji mogły być inne niż podał prezydencki rzecznik.     

"Pan prezydent jest bardzo czuły na punkcie Kingi. A wszyscy ministrowie czy doradcy w mediach są pytani o jego córkę i to działa na szefa jak płachta na byka. Powstaje wrażenie, że prasa interesuje się bardziej Kingą niż polityką Pałacu Prezydenckiego. Dlatego wszyscy urzędnicy muszą uważać na to, co mówią" - mówił informator Interii z najbliższego otoczenia prezydenta.    

Informację o tym, że córka prezydenta nie jest już jego społecznym doradcą podała w wywiadzie dla "Wprost" Zofia Romaszewska, doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy.    

Reklama

Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego głowy państwa, swego ojca w sierpniu 2020 r. W jej biogramie podano, że jest ona "prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie".   

Ponadto podkreślono, że Kinga Duda jest "uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)", a "w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.    

"Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne" - napisano w informacji. 

Dodano też, że specjalizuje się "w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym".

Jesteście zaskoczeni?

***
Zobacz więcej materiałów wideo:

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kinga Duda | Andrzej Duda | Błażej Spychalski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »