Reklama
Reklama

Katarzyna Bosacka broni Blanki Lipińskiej:„Rzeczywiście można tak pomyśleć”

Katarzyna Bosacka (50 l.) postanowiła stanąć w obronie Blanki Lipińskiej (36 l.), zmieszanej z błotem przez dietetyka za zachwalanie „bezkalorycznego masła". Jak wyjaśnia specjalistka od czytania etykiet, pisarka miała prawo się pomylić, bo opis produktu jest tak sformułowany, by wprowadzać konsumentów w błąd

Katarzyna Bosacka, wieloletnia prowadząca programu „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”, uchodzi za ekspertkę od analizowania składu produktów. Nikt, tak jak ona, nie potrafi czytać etykiet, tropić szkodliwych dla zdrowia substancji i wykrywać celowych manipulacji stosowanych przez producentów. I właśnie ona niespodziewanie postanowiła stanąć w obronie Blanki Lipińskiej, świeżo skrytykowanej przez dietetyka za zachwalania masła „zero kalorii”. 

Reklama

Swoim kuchennym odkryciem pisarka pochwaliła się na Instagramie. Wyznała, że pokochała „bezkaloryczne” masło od pierwszego użycia: 

Szybko została pouczona przez dietetyka, który dość ostro wypomniał jej, że wykorzystuje swoją popularność i zasięgi do promowania ignorancji. Jak zauważył:

Cóż, nie ona pierwsza, ani pewnie nie ostatnia. Celebrytki słyną z kategorycznych wypowiedzi na różne tematy. Magda Gessler na początku pandemii twierdziła, że cebula przyciąga wirusy, Edyta Górniak przekonywała, że maseczki ochronne blokują wymianę O2 i CO2, Julia Wieniawa wierzy, że gluten powoduje depresję, a Viola Kołakowska zapewnia, że nie ma i nie było żadnej pandemii. Wszystkie te opinie zostały uhonorowane nominacjami do Biologicznej Bzdury Roku, jednak ostatecznie przegrały z refleksją Kai Godek, że „nie istnieje coś takiego, jak orientacja seksualna”. 

Bosacka staje w obronie Lipińskiej

Nieoczekiwanie w obronie Lipińskiej stanęła Katarzyna Bosacka. Jak wyjaśniła na Instagramie, pisarka padła ofiarą manipulacji:

Wprawdzie dietetyk, który już zdążył zmieszać Blankę z błotem też zauważył, że informacja podana przez producenta ma na celu wprowadzenie w błąd, jednak, jego zdaniem, nie jest to okoliczność łagodząca. Zdaniem Bosackiej, jednak jest: 

Tymczasem Lipińska postanowiła jednak zrezygnować ze stosowania masła "zero kalorii", ale nie z reklamowania kolejnych produktów na Instastories. Obecnie zachwala  probiotyk, który, jak zapewnia, nie tylko wspomaga odchudzanie, lecz jeszcze jest bezpieczny dla dzieci. 

Zobacz też: 

O Bachledzie i Farrellu znów głośno. Takiego scenariusza nikt nie wziął pod uwagę

Britney Spears tuż po ślubie kupiła rozległą rezydencję w Kalifornii

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Bosacka | Blanka Lipińska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy