Reklama

Reklama

Reklama

Julia Wieniawa zapoczątkowała modę na leczenie kaca? Skutki mogą być fatalne

Julia Wieniawa (23 l.), podobnie jak rzesza innych polskich gwiazd znalazła skuteczny sposób na uniknięcie nieprzyjemnych skutków spożywania alkoholu. Celebryci korzystają z usług oferowanych przez prywatne firmy medyczne, specjalizujące się w profilaktyce antyalkoholowej. Zamiast męczyć się z powodu kaca, przyjmują specjalne kroplówki. Specjaliści biją na alarm. Ta moda jest bardzo niebezpieczna.

Julia Wieniawa: alkoholowe szaleństwa

Nie od dziś wiadomo, że branża medialna rządzi się własnymi prawami. Częste gale, koncerty i imprezy sprawiają, że celebryci znacznie częściej sięgają po alkohol. Nierzadko właśnie z tego powodu wielu z nich popada w uzależnienie. W dzisiejszych czasach nie brakuje jednak pomysłowych przedsiębiorców, którzy nawet z kaca są w stanie stworzyć świetnie prosperujący biznes.

Od niedawna na polskim rynku funkcjonują firmy, oferujące witaminowe preparaty antykacowe w formie kroplówek. Choć przyjmowanie tego typu substancji mogłoby się wydawać wstydliwe i godne potępienia, za sprawą influencerów tego typu praktyki powoli stają się czymś zupełnie normalnym. Celebryci zainspirowani wyznaniem Julii Wieniawy, publikują w mediach społecznościowych zdjęcia i nagrania, na których pokazują, jak podpięci do witaminowych kroplówek wracają do życia po mocno zakrapianych imprezach.

Reklama

Przypomnijmy, że moda na "leczenie kaca" rozpoczęła się za sprawą Julii Wieniawy. Aktorka po intensywnym weekendzie podzieliła się z obserwatorami zdjęciem przedstawiającym, jak dochodzi do siebie po imprezowych szaleństwach.

Łudząco podobny post ukazał się na profilu Klaudii El Dursi.

Julia Wieniawa zapoczątkowała modę na leczenie kaca?

Kac Doktor to działający w Warszawie podmiot leczniczy, który zatrudnia lekarzy i ratowników medycznych. Ich zadaniem jest niesienie wsparcia osobom, które przesadziły z ilością spożytego alkoholu. Firma oferuje bardzo szeroki wachlarz usług. Można samemu przybyć do ich siedziby, lub zamówić wizytę domową. Jedynym warunkiem jest posiadanie tzw. "syndromu odstawiennego", czyli kaca.

Przed rozpoczęciem leczenia, pacjent przechodzi podstawowe badania, które obejmują mierzenie ciśnienia krwi i saturacji oraz stwierdzenie obecności alkoholu w organizmie. Klient może zamówić jedną z trzech kroplówek, zawierających witaminy, mikroelementy i antyoksydanty. Ich koszt bardzo się różni i wynosi od 450 do nawet 850 zł. Specjaliści uważają jednak, że korzystanie z tego typu rozwiązań może mieć fatalne skutki.

Julia Wieniawa i Klaudia El Dursi: kryzys wizerunkowy

Ekspertka uważa, że usługi oferowane przez firmy zajmujące się "leczeniem kaca" mogą stanowić ogromne zagrożenie, zwłaszcza dla ludzi młodych.  

Sylwia Buda, specjalistka od wizerunku, managerka PR i stylistka również ma krytyczny stosunek do takich praktyk. Jej zdaniem promowanie terapii kaca jest oburzające i nigdy nie powinno mieć miejsca.

Jedyną okolicznością, dopuszczalną z wizerunkowego punktu widzenia byłaby sytuacja, w której gwiazdy promowałyby kroplówki jako metodę uzupełniania niedoborów minerałów w organizmie. Łączenie ich z pijaństwem jest jednak absolutnie nieakceptowalne. 

Czy Julia Wieniawa i Klaudia El Dursi nie obawiają się, że ich wizerunek ucierpi na skutek kontrowersyjnych publikacji z wizyt u Kac Doktora? 

Zobacz też:

Michał Żebrowski miał kompleks sutków. Niebywałe, jak z nim walczył

Paulina Krupińska i Martyna Wojciechowska komentują odejście Miszczaka. Martwią się o zatrudnienie?

Krzysztof Prusik wspomina Witolda Paszta. Dzięki niemu spełni marzenie

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Julia Wieniawa | Klaudia El Dursi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy