Reklama
Reklama

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy są razem 44 lata. Znamy prawdę o ich związku

Kwaśniewscy jako para przebyli ze sobą wiele – od mieszkania w ciasnej kawalerce, po trudy wychowywania dzieci i czas kiedy Aleksander Kwaśniewski był prezydentem. I choć często przebywali z dala od siebie, zawsze skrzętnie pielęgnowali uczucie. Dzięki temu przeżyli razem 44 lata.

Kwaśniewscy - ich miłość przetrwała nawet sprawy "najwyższej wagi"

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy poznali się w Gdańsku, gdzie obydwoje studiowali. Wówczas już wtedy piękna kobieta wpadła w oko studiującemu handel zagraniczny studentowi. "Spotkaliśmy się na zebraniu Rady Uczelnianej. Olek spotkał się z moim kolegami i powiedział do nich, że się ze mną ożeni" - wspominała była pierwsza dama w programie "Demakijaż".

Szybko zdołał skraść jej serce, zalecając się do niej na każdym kroku. Zakochani nie czekali też długo ze ślubem. Gdy tylko Kwaśniewski poznał rodziców Jolanty i stało się jasne, że związek wkracza na poważne tory, zdecydował się przekazać jej nazwisko. Wszystko miało miejsce w 1979 roku.

Reklama

Później było samo szczęście, jak wyjawiła Jolanta w jednym z wywiadów:

"Pamiętam swój pierwszy dzień w Warszawie. Ursynów w budowie, błoto po kolana, dwunastopiętrowy blok. Mąż otwiera drzwi do mieszkania i przenosi mnie przez próg. (...) Pusta kawalerka, trzydzieści metrów kwadratowych, na podłodze płytki PCW, w łazience jakaś terakota. A że pod spodem biegną rury, więc ciepła. Siedliśmy na tych kafelkach, rozpakowaliśmy kanapki i byliśmy chyba najszczęśliwszą parą na świecie" - zwierzyła się Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z TVN24.

Koleje losu nie były jednak łaskawe dla Kwaśniewskich. Szybko okazało się, że ważna rola, jaką miał odegrać Kwaśniewski, zmieni porządek ich życia. Nawet pojawienie się dziecka nie zdołało zatrzymać polityka w domu.

"Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię - jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało - dobra kraju" — przyznała była pierwsza dama w wywiadzie dla "Newsweeka".

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy są razem od 44 lat. Oto ich przepis na udany związek

Kwaśniewscy dwa razy zdecydowali się na ślub. Najpierw złożyli sobie jedynie cywilne przyrzeczenie, które uczyniło ich mężem i żoną w świetle prawa, a później na prośbę byłej prezydentowej udali się do kościoła, gdzie Jolanta złożyła swojemu mężowi jednostronny ślub, akceptując to, że Aleksander jest ateistą. Ceremonia odbyła się w 2005 roku, a o wszystkim nie wiedzieli nawet najbliżsi znajomi pary.

Choć różnią się m. in. w sprawach wiary, przez lata Kwaśniewscy nie zrezygnowali ze swojej relacji i wciąż skutecznie ją pielęgnują. Wiemy, jak udaje im się budować zdrową i silną więź.

"Małżeństwo to ziemia, którą można zostawić odłogiem albo uprawiać przez małe gesty. Lubię obdarowywać żonę kwiatami" — powiedział w rozmowie z "Newsweekiem".

Para dzieli również pasje i - jak podkreślał sam Kwaśniewski w rozmowie z gazeta.pl - jest to w ich przypadku wyjątkowo ważne, ponieważ jeśli "małżeństwo ma działać dobrze, wspólne pasje są konieczne".

Zobacz też:

Aleksandra Kwaśniewska pilnie przekazała najnowsze wieści o stanie ojca. Poruszenie na całą Polskę

Aleksandra Kwaśniewska przekazała smutne wieści. Fani rozczarowani

Aleksander Kwaśniewski popełnił gafę? Przyznał, co sądzi o braku dzieci w domu córki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jolanta Kwaśniewska | Aleksander Kwaśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy