Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Joanna Racewicz opowiedziała o niezwykłej relacji, jaka łączyła ją z Marią Kaczyńską!

Joanna Racewicz (44 l.) często dzieliła się wspomnieniami o mężu, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Niedawno dziennikarka wyznała, że tego dnia straciła też inną bardzo bliską sobie osobę...

Gdy w 2010 r. w Smoleńsku rozbił się prezydencki samolot, gwiazda TVP straciła ukochanego męża porucznika Pawła Janeczka (†36), szefa ochrony prezydenta RP. 

Reklama

Dziennikarka opłakiwała nie tylko jego, ale także prezydentową Marię Kaczyńska (†67). 

W rocznicę tragedii poświęciła Pierwszej Damie niezwykle emocjonalny wpis na swoim facebookowym profilu. 

Zdradziła, że z żoną prezydenta była w niezwykle bliskich relacjach...

"Było w Pani Marii cudowne roztargnienie, gdy do mojego Męża, „Janosika”, mówiła: „Panie Rumcajs;" – napisała Joanna. 

"Była ujmująca, ludzka troską, gdy po naszej kolejnej stracie ciąży kazała Pawłowi „natychmiast wracać do Joasi, przytulać ją mocno i wziąć urlop, aż wydobrzeje. I nie odbierać telefonów od męża ani z kancelarii, choćby nie wiem, co. Pani Maria Kaczyńska. Pierwsza Dama. Potrafiła zadzwonić i pytać, czy nie potrzebuję lekarza, pomocy" – zdradziła.

O problemach związanych ze spełnieniem marzenia o powiększeniu rodziny, dziennikarka wspomniała kiedyś w wywiadzie, ale tylko raz.

Chętnie opowiadała za to o pięknej miłości do ukochanego, oficera BOR-u. 

"Swojego męża poznałam w samolocie. Usiadłam obok Pawła w rozklekotanym rządowym jaku, w którym trzęsło niemiłosiernie od startu do lądowania" – wyznała w jednym z wywiadów.

"Była w nim nieprawdopodobna siła i wiara w naszą dobrą gwiazdę. Wiedziałam, że choćby walił się świat, mam za sobą mur. To była wielka miłość" – wspominała. 

Pobrali się w 2004 r. i szybko zrodziło się ich marzenie o owocu miłości. Marzenie, o które, jak się okazuje, musieli zawalczyć. 

Kolejne ciąże Joanny kończyły się poronieniami... Ich bolesny sekret znali tylko najbliżsi. Do ich grona należała prezydencka para. 

Gdy w kwietniu 2008 r. Joanna i Paweł doczekali się syna – Igora, państwo Kaczyńscy ogromnie cieszyli się ich szczęściem. 

Dziennikarka była tak zaprzyjaźniona z Marią Kaczyńską, że dostąpiła zaszczytu przygotowania o niej reportażu do programu „Dzień Dobry TVN”. 

"Pamiętam każdą chwilę tego spotkania. Pamiętam cudną, uśmiechniętą, ciepłą Pierwszą Damę, która natychmiast rzucała w kąt konwenanse, skracała dystans i przepraszała, że nie pokaże prywatnej części pałacu, bo 'Mąż by się gniewał'" – opowiadała z sentymentem Joanna.

To był czerwiec 2009 r. Niespełna rok później i Pierwszej Damy, i Pawła Janeczka, męża dziennikarki, nie było już wśród nas. 

Dziś syn oficera BOR-u ma 9 lat. Choć dorasta bez ojca, wie o nim dużo z opowieści matki, która tak długo na niego czekała.

Na żywo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Racewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »