Reklama
Reklama

Jego nazwisko znał każdy! Mógł być gwiazdą, wybrał inny sposób na życie

Ćwierć wieku temu Maciek Molęda (45 l.) był uważany za jednego z najzdolniejszych młodych polskich wokalistów. Po tym, jak – mając zaledwie siedemnaście lat – wystąpił w „Szansie na sukces”, wspólne występy zaproponował mu sam Robert Chojnacki. Największą popularność przyniosła mu współpraca z młodszym bratem, Kubą. Piosenka „Mogę wszystko”, którą napisał dla niego, była pod koniec lat 90. ubiegłego wieku wielkim hitem. Czym zajmuje się obecnie?

Maciej Molęda był o krok od wygrania finału pierwszej edycji "Szansy na sukces". 18 czerwca 1994 roku na scenie w Sali Kongresowej brawurowo wykonał piosenkę Skaldów "Cała jesteś w skowronkach" (sprawdź!) i był faworytem publiczności. Bez słowa zaakceptował jednak werdykt jury, które zwyciężczynią ogłosiło... Justynę Steczkowską. 

"Szansa na sukces". Marek Sierocki zabrał głos!

Rok później znów wystąpił w koncercie laureatów "Szansy" i znów przegrał, tym razem z Violą Brzezińską. Po latach przyznał, że tak naprawdę wcale nie zależało mu na wygranej.

Nie chciał być jedynie "gościnnym głosem"

Reklama

Występem Maćka w "Szansie na sukces" zachwycił się Robert Chojnacki. Muzyk zaproponował młodziutkiemu wokaliście współpracę, która zaowocowała hitem "I Love You do bólu" (sprawdź!). Molęda nie chciał jednak być jedynie "gościnnym głosem" na kolejnej autorskiej płycie popularnego saksofonisty i kompozytora. W 1997 roku - razem z młodszym o osiem lat bratem - założył zespół L.O.27, który miał być polskim odpowiednikiem amerykańskiej grupy Hanson. 

Największe przeboje L.O.27, piosenki "Mogę wszystko" (sprawdź!) i "Kiedy chcesz", ćwierć wieku temu nuciła cała Polska... Bracia Molędowie i ich przyjaciele nagrali dwie płyty, a gdy zespół rozpadł się, powołali do życia kolejny. Niestety, grupa Molęda nie odniosła spodziewanego sukcesu. Po porażce w krajowych eliminacjach do 52. Konkursu Piosenki Eurowizji Maciek i Kuba wydali album "2xM", po czym ich drogi się rozeszły. 

Jakub dołączył do zespołu stołecznego Teatru Rampa, dostał główną rolę w musicalu Romana Polańskiego "Taniec wampirów", potem wystąpił w drugiej edycji "Twoja twarz brzmi znajomo", nagrał kilka przebojowych singli.

Poszedł w politykę

Maciej natomiast został... politykiem. Dokładnie 15 lat temu - 12 listopada 2006 roku - Maciej Molęda został radnym warszawskiej dzielnicy Ursynów, a jako artysta spełniał się przede wszystkim w dubbingu. Jego głosem śpiewają m.in. bohaterowie polskich wersji kinowych hitów "Mulan" i "Scooby Doo".

Swą karierę w polityce Maciej zakończył na jednej kadencji radnego. W wyborach samorządowych w 2010 roku kandydował co prawda z listy Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej do rady Dzielnicy Targówek, ale nie zdobył mandatu.

Kulisy rozstania Manna z "Szansą na sukces"

Ponad dwa tysiące projektów w swojej firmie

Po przegranych wyborach założył własną firmę i od tamtej pory zajmuje się organizacją i obsługą imprez muzycznych. W mediach społecznościowych chwali się, że jego "Music Machines" zrealizowała już ponad dwa tysiące projektów...

Maciej Molęda mógł być wielką gwiazdą, ale nie chciał - jak powiedział kiedyś w wywiadzie - uczestniczyć w wyścigu szczurów i rozpychać się łokciami, byle tylko dojść do celu.

Maciek Molęda dziś największą radość i satysfakcję czerpie z pracy w swojej firmie i z bycia mężem i ojcem. Żona Bożena oraz córki Matylda i Aniela są całym jego światem.

*** 

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziesz na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

Zobacz też:

Adam "Nergal" Darski po trzeciej dawce szczepionki apeluje: nie bądźcie covidiotami!

Marcin Meller: najpierw zawał, później Covid. Dziennikarz w poruszającym wyznaniu mówi o zdrowiu

Co się stanie z psem Kamila Durczoka? Są dobre wieści

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Szansa na sukces
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy