Adam "Nergal" Darski to wyjątkowa postać, nie tylko ze względu na ciężką muzykę, którą tworzy (sprawdź!). Kontrowersyjny image artysty dosyć mocno oparł na konflikcie z Kościołem katolickim, z którym otwarcie walczy. Nergal miał założoną sprawę za obrazę uczuć religijnych, ponieważ podczas jednego z koncertów podarł Biblię, innym razem podeptał obraz Maryi.Jego ostatni projekt, niezwiązany z karierą muzyczną, to kampania Ordo Blasfemia, w której walczy z artykułem 196 KK, czyli o zniesie obrazy uczuć religijnych, które, jego zdaniem, nie pozwalają na swobodną ekspresję artystyczną.
Adam "Nergal" Darski namawia na szczepienia przeciwko Covid-19
Muzyk jest zadeklarowanym ateistą i wierzy w postęp. Dlaczego od początku był wielkim entuzjastom szczepionek na koronawirusa i namawiał wszystkich, aby również się szczepili. Po pierwsze dawce napisał:
Cóż, postanowiłem posłuchać lekarzy i skorzystać z tradycyjnego sposobu leczenia. Dzięki temu wciąż jestem z wami. Debata, która toczy się dziś na temat szczepień, przypomina mi te wydarzenia z mojej własnej historii.
Podobnie zachęcał po przyjęciu drugiej dawki.
Ok, to dzieje się ponownie, to druga dawka. To Pfizer. Zachęcam was do tego, żeby się szczepić, bo powinniśmy wrócić do jakiejś normalności. Bądźcie silni i zdrowi.
Nergal po trzeciej dawce szczepinki wywołuje burzę: nie bądźcie covidiotami
Ostatnio na Instagramie Adam "Nergal" Darski pochwalił się, że jest już po trzeciej dawce szczepionki na koronawirusa. Zaapelował do fanów i fanek, aby "nie byli covidiotami" i również się szczepili. Artysta wywołał tym burzę.
Trzecie ukłucie zrobione! W dzisiejszych czasach nawet tematy religijne nie polaryzują tak jak szczepienia. Ale oba mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Możesz albo zaufać nauce, albo dalej żyć z przestarzałymi pseudowierzeniami.
Zobacz też:
Zaskakujący zwrot akcji u Kurdej-Szatan. Ekspert komentuje
Izabella Łukomska - Pyżalska wije się na rurze. Co za zdjęcia!
Spada poparcie dla PiS. 'Tracą wyborców od roku"
***Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl








