Reklama

Reklama

Reklama

​Jacek Rozenek przez udar stracił wszystko. Wcześniej żył wystawnie. "Lekką ręką zarabiałem 100 tys. miesięcznie"

Jacek Rozenek (53 l.), aktor, wykładowca za zakresu wystąpień publicznych, wystąpień medialnych i prezentacji biznesowych, 3 lata temu przeszedł udar. Jak ujawnił w najnowszym wywiadzie, choroba zniweczyła dorobek jego życia i poukładaną karierę. „Lekką ręką zarabiałem 100 tys. miesięcznie".

Minęły 3 lata odkąd Jacek Rozenek zasłabł za kierownicą samochodu w drodze do Grudziądza. Ostatkiem sił zdołał zjechać na pobocze. Życie uratował mu przypadkowy kierowca, który, zaniepokojony sytuacją, zadzwonił po karetkę. W szpitalu zdiagnozowano u aktora udar niedokrwienny mózgu. Aktor, jak potem wyznał w programie „Rozmowy o nadziei”, był przez cały czas przytomny, więc orientował się, w jak poważnej znalazł się sytuacji:

Jak z perspektywy czasu obrazowo wyznał Rozenek w rozmowie z tygodnikiem „Świat i Ludzie”, przed udarem zdawał sobie sprawę z tego, że nie jest w najlepszej kondycji, jednak źródła problemu upatrywał gdzie indziej:

Reklama

Udar spowodował paraliż prawej ręki i upośledzenie czynności prawej strony ciała. Jak potem ujawnił aktor, gdyby nie wsparcie synów, prawdopodobnie nie przetrwałby tego psychicznie. Przed znajomymi udawał, że ze wszystkim sobie radzi. Koleżanka z „Barw szczęścia”, Adrianna Biedrzyńska, która odwiedziła Rozenka w ośrodku rehabilitacji z Gryficach, który zresztą sama mu poleciła, pisała podekscytowana na Facebooku, że poczynił tak ogromne postępy, że lada chwila pojawi się na planie. 

Jacek Rozenek wspomina życie sprzed udaru

Tymczasem aktor zmagał się z, jak to sam określił, potworną depresją, wywołaną nie tylko poczuciem, że ciało odmówiło mu posłuszeństwa, lecz też świadomością, że starannie budowana stabilizacja życiowa i pozycja w branży w jednej chwili runęły jak domek z kart:

Skąd takie wysokie zarobki u aktora, który nie grywa głównych ról w wysokobudżetowych produkcjach ani nie występuje w reklamach? Otóż Jacek Rozenek aktorstwo traktował bardziej jako hobby niż podstawę utrzymania. Kilka lat temu założył firmę Audytorium, organizującą warsztaty i kursy z zakresu sztuki autoprezentacji, wystąpień publicznych i prezentacji biznesowych z elementami kreatywnego myślenia i pobudzania inspiracji. 

Rozenkowi udało się zbudować pozycję wysoko cenionego fachowca, chętnie zatrudnianego przez wielkie korporacje do prowadzenia szkoleń. Leczenie i rehablitacja pochłonęły wszystkie jego oszczędności. W końcu doszło do tego, że aktor postanowił ogłosić upadłość konsumencką. Podobno, a potwierdza to Misha Kostrzewski, brat Małgorzaty Rozenek-Majdan, w tej dramatycznej sytuacji aktora wspiera była żona. 

Udar przekreślił świetnie poukładaną karierę, jednak, jak podkreśla aktor, uświadomiły mu, co jest w życiu ważne. Jak ujawnił, wcześnie miewał z tym problemy, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje międzyludzkie: 

Cóż, Rozenek na pewno sam wie najlepiej, kiedy i jak długo był singlem. Tylko, biorąc pod uwagę medialne doniesienia, czas między rozstaniem z Małgorzatą Rozenek a związkiem z Roxy Gąską wydawał się jednak dłuższy. 

Zobacz też:

Mołek zatańczy w TZG? To nie koniec sensacji. Są kolejne nazwiska

Karolina Pisarek zapozowała w bikini. Fani zachwyceni

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Rozenek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy