Reklama
Reklama

Jacek Kurski ma nową pracę po opuszczeniu TVP. I to nie byle jaką!

Jacek Kurski (59 l.) przez 5 lat był prezesem Telewizji Polskiej. To tam przekształcił medium w propagandową tubę, a także zrewolucjonizował gusta Polaków względem muzyki disco-polo. Po utracie pracy w TVP Jacek Kurski nie miał zamiaru udawać się na polityczną emeryturę. Jak przekazał dziś Narodowy Bank Polski - Kurski objął lukratywną posadę i będzie reprezentował Polskę na świecie. Będziecie z niego dumni?

Jacek Kurski ma nową pracę po opuszczeniu TVP. I to nie byle jaką!

Jacek Kurski 5 września nieoczekiwanie stracił fotel prezesa TVP i zastąpiono go Mateuszem Matyszkowiczem. Rzecznik prasowy PiS powiedział jeszcze w ten sam dzień, że jeszcze spotkamy Kurskiego w przestrzeni publicznej i jak się okazało - miał rację.

 "Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania" - napisał na Twitterze Radosław Fogiel. Długo nie musieliśmy czekać.

Reklama

"W grudniu br. Pan Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Obok Polski i Szwajcarii w jej skład wchodzą: Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Serbia, Tadżykistan, Turkmenistan oraz Uzbekistan. Kandydatura Pana Jacka Kurskiego na stanowisko Alternate Executive Director została zgłoszona przez Prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym" - poinformował NBP.

Jacek Kurski potwierdza nową pracę. To będzie międzynarodowa kariera!

Jacek Kurski szybko potwierdził swój nowy rozdział w życiu, jak się okazuje - nie zobaczymy do w roli polityka!

"Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywów publicznych czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się Polsce" - napisał Jacek Kurski na Twitterze.

Jak informuje NBP, "5 grudnia Jacek Kurski wziął udział w pierwszym posiedzeniu polsko-szwajcarskiej konstytuanty Banku Światowego". Myślicie, że pracę zyskał dzięki doświadczeniu i wykształceniu, czy może dzięki znajomościom w polityce?

Jacek Kurski: wykształcenie

Jacek Kurski jest z wykształcenia ekonomistą. Studiował i ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim. Przez wielee lat był menedżerem i członkiem rad nadzorczych. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jak również członka Komisji budżetowej Sejmiku Pomorskiego. Pracował również jako poseł w Komisji Rozwoju Regionalnego oraz Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konkurencji PE.

Ile zarobił Jacek Kurski pracując w TVP?

Jak informowaliśmy we wrześniu, Jacek Kurski przez 5 lat panowania w TVP zdążył zgromadzić niemałą fortunę. Łącznie zarobił 2,7 miliona złotych według wyliczeń Adama Szłapki.

— w 2016 r. 304 tys. 78,92 zł;
— w 2017 r. 545 tys. 892,60 zł;
— w 2018 r. 811 tys. 704,72 zł;
— w 2019 r. 758 tys. 859,36 zł;
— w 2020 r. 290 tys. 121 zł.

Będziecie tęsknić za Jackiem Kurskim w polityce i TVP?

Zobacz też:

Tak wygląda bezrobocie Kurskiego. Żona nawet tego nie kryje

70-lecie TVP. Ponętny dekolt Kurskiej, "męska" Krzan i zakochana Cichopek. Oto kreacje gwiazd

Jacek Kurski nie tęskni za byłymi pracownikami. Nowi pchają się do TVP

Jacek Kurski nie skrytykował Jakimowicza, ale wyrzucił Barbarę Kurdej-Szatan. Stosuje podwójne standardy?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama