Reklama
Reklama

Tak wygląda bezrobocie Kurskiego. Żona nawet tego nie kryje

Od początku września, kiedy to funkcję prezesa TVP przejął Mateusz Matyszkowicz (41 l.), Jacek Kurski (56 l.) przebywa na zasłużonych wakacjach. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa ta przerwa, dlatego były wiceminister chce jak najlepiej spożytkować ten czas. O tym, co robi dziś, opowiedziała jego żona - Joanna (48 l.).

Mateusz Matyszkowicz zastąpił Jacka Kurskiego w TVP

Na początku września, na swoim twitterowym profilu, Robert Kwiatkowski - członek Rady Mediów Narodowych - poinformował, że Jacek Kurski nie jest już prezesem Telewizji Polskiej. Jego miejsce zastąpił filozof i miłośnik sztuki zwany "hipsterem prawicy" - Mateusz Matyszkowicz.

Nowy dyrektor telewizji publicznej miał zamiar przeprowadzić prawdziwą rewolucję na Woronicza. Zapowiadał, że chce "wzmocnić merytorycznie ofertę TVP" i odciąć od stacji łatkę telewizji szczycącej się promowaniem gwiazd muzyki "łatwej, prostej i przyjemnej". Szybko jednak zmienił decyzję w tej sprawie. O tym, że warto część czasu antenowego przeznaczyć na disco polo przekonali go współpracownicy.

Reklama

"Matyszkowicz wie, że taka muzyka zapewnia doskonałą oglądalność antenom TVP, a przynajmniej podtrzymuje stabilną oglądalność, wypracowaną przez Kurskiego. Nie zrezygnuje z niej, to pewne. Być może zrobi tylko niewielki krok w tył i będzie takiej muzyki trochę mniej na antenach, ale zupełne usunięcie tej muzyki z anten jest zwyczajnie nieopłacalne" - cytuje wypowiedź anonimowego informatora portal Wirtualnemedia.pl.

Wśród obrońców muzyki tanecznej znalazła się również żona byłego prezesa TVP - Joanna Kurska.

Joanna Kurska zdradza, co robi dzisiaj jej mąż

Przed laty, kiedy Kurski objął fotel prezesa Telewizji Polskiej, jego żona Joanna zrezygnowała z pracy w TVP i zapowiedziała, że wróci tam dopiero, kiedy jej mąż zmieni posadę.

Była dyrektorka biura programowego dotrzymała obietnicy i obecnie pełni funkcję szefa programu "Pytanie na śniadanie". Jak się okazuje, jest bardzo zadowolona ze zmian, które zaszły na Woronicza podczas jej kilkuletniej nieobecności.

Powrót do telewizji sprawił, że Joanna Kurska stała się bardziej aktywna w mediach społecznościowych. Ostatnio zamieściła na Facebooku i Instagramie kilka rodzinnych fotografii. W rozmowie z jednym z portali opowiedziała, jak czas wolny od pracy spędza jej ukochany małżonek.

"Jacek jest najlepszym mężem i ojcem, wspaniale opiekuje się teraz naszą córeczką Anną Klarą Teodorą. Cieszę się, że nareszcie mamy więcej czasu dla siebie, że Jacek może rozwijać swoją sportową pasję - pływanie. Ostatnio siłą trzeba było go wyciągać z jeziora!" - cytuje żonę byłego prezesa portal Plejada.

Wyjaśnia, że rodzina chce jak najlepiej wykorzystać czas razem, nie wiadomo bowiem, kiedy Jacek Kurski znów wróci do pracy.

"Wykorzystujemy każdą chwilę razem do momentu, w którym znów będzie musiał intensywnie pracować" - tłumaczy.

Nie wiadomo jeszcze, ile potrwa wakacyjna przerwa byłego dyrektora telewizji publicznej. Na ten moment cieszy się zasłużonym wypoczynkiem. A co potem? Rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości przekonywał w mediach społecznościowych, że na Kurskiego będą czekać "nowe zadania" - nie sprecyzował jednak, co miałoby to oznaczać.

W jakiej funkcji były szef TVP sprawdziłby się najlepiej?

Zobacz też:

Bayer Full: Sławomir Świerzyński krytykuje zarobki gwiazd występujących w TVP. Za dużo biorą!

Jacek Kurski odszedł, a tu takie wieści z TVP. Wracają nawet "zmarłe" gwiazdy

Sylwester Marzeń w TVP zagrożony? Oto wyniki kontroli w sprawie disco polo

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | Joanna Kurska | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy