Reklama
Reklama

Internauci zbulwersowani werdyktem jury preselekcji do Eurowizji. Najmocniej oberwało się... Edycie Górniak

Zakończyły się już polskie preselekcje, które wyłoniły artystkę, która będzie nas reprezentować podczas 67. finału konkursu Eurowizji w Liverpoolu. Finałowemu koncertowi towarzyszyły wielkie emocje. Część fanów jest mocno niezadowolona z końcowego werdyktu. Krytyczne komentarze wymierzone są głównie w członków jury. Co mają do powiedzenia słuchacze?

Blanka będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji 2023

W niedzielę 26 lutego odbył się  koncert konkursowy "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję", podczas którego widzowie zgromadzeni przed telewizorami, a także jurorzy obecni w studiu wyłonili artystę, który będzie reprezentował nasz kraj w maju, w trakcie wielkiego finału 67. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Choć faworytem wielu słuchaczy był popularny wśród młodzieży wokalista Jann, ku zaskoczeniu wszystkich triumfatorką preselekcji okazała się... Blanka, która wykonała piosenkę zatytułowaną "Solo". Wysoko ocenili ją nie tylko głosujący widzowie, ale także członkowie jury, czyli Aneta Woźniak, Edyta Górniak, Marek Sierocki, Marcin Kusy oraz Agustin Egurrola.

Reklama

Skład sędziowski do ostatniej chwili trzymany był w tajemnicy, bowiem Telewizja Polska obawiała się ponoć... prób przekupstwa, które mogłyby wpłynąć na rezultat głosowania.

"Chodzi o to, żeby nie próbowali w żaden sposób przekupić jury. Taki zakaz publikacji nazwisk jurorów obowiązuje także podczas finału Eurowizji. Prosiła o to Europejska Unia Nadawców, która organizuje wydarzenie. Jednak niektóre kraje w zeszłym roku wyłamały się i opublikowały nazwiska osób zasiadających w jury" - wyjaśniał anonimowy informator cytowany przez serwis Wirtualne Media.

Widzowie zbulwersowani wynikami preselekcji do Eurowizji

Mimo tej ostrożności i tak nie obyło się bez kontrowersji. Internauci krytykują oceniających za... niezbyt trafny werdykt. Swoją dezaprobatę dla decyzji składu oceniającego występy wyrazili także widzowie będący w studiu. Po tym, jak przewodnicząca - Edyta Górniak  - odczytała to, jak rozłożyły się głosy jurorów, w tle było słychać głośne okrzyki niezadowolenia. Buczenie rozległo się także później, kiedy odczytano rezultat głosowania widzów.

Oburzenia nie kryją także internauci. Najmocniej oberwało się przewodniczącej:

"Kopia Ariany Grande jedzie reprezentować Polskę... 'Solo' to wpadająca w ucho piosenka, ale Jan to coś świeżego i to on powinien wygrać" - można przeczytać w jednym z komentarzy zamieszczonych na Twitterze.

"Edyta Górniak, tyle się znasz na muzyce właśnie!" - ocenił słuchacz.

"No i nie oglądam Eurowizji w tym roku, Jann miał wygrać" - oburzają się inni.

Jakby tego było mało, w sieci pojawiają się także krytyczne oceny pozostałych występów.

Wykonanie piosenki "Booty" przez Ahlenę zostało przez wielu uznane za najgorszy występ w historii  polskich preselekcji do Eurowizji.

Zobacz też:

Eurowizja 2023: Ida Nowakowska w kolczudze na głowie i niepełnej zbroi. Nie umywa się do Rozenek

Blanka zwyciężczynią preselekcji do Eurowizji w Liverpoolu! 

Eurowizja 2023: TVP ogłosiło listę polskich kandydatów. Natasza Urbańska, Maja Hyży, kto jeszcze?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak | Natasza Urbańska | Eurowizja 2023 | Blanka Stajkow
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama