Reklama
Reklama

Influencerka zapłaci 210 mln dolarów kary! Za co?

Viya (36 l.) to chińska influencerka, która sławę zyskała za sprawą nagrywania krótkich filmików i sprzedawania w ten sposób produktów. W poniedziałek do mediów trafiła informacja, że kobieta została ukarana grzywną w wysokości 1,34 miliarda juanów (210,16 miliona dolarów) za uchylanie się od płacenia podatków!

Internetowa celebrytka Viya, która naprawdę nazywa się Huang Wei, została ukaraną ogromną karą pieniężną! Wszystko przez niezapłacone podatki z tytułu działalności twórczyni w sieci. 36-latka od 2019 do 2020 roku ukrywała swoje dochody! 

Władze skarbowe nie były dla niej łaskawe i ukarały ją grzywną w wysokości 1,34 miliarda juanów, co w przeliczeniu oznacza 210 milionów dolarów!

Chińska influencerka Viya zapłaci 210 mln dolarów kary!

Huang Wei za pomocą platformy internetowej "Weibo" wyraziła skruchę i zadeklarowała, że zapłaci całą grzywnę. Jak donosi portal "Wirtualne Media" przypadek tej influencerki nie jest jedyny, a władze w Chinach zajmują się kompleksowym przeglądem kwestii związanych z opodatkowaniem internetowych twórców.

Portal "Reuters" dodatkowo opublikował informację, że urząd chiński zapowiedział, iż każdy, kto zgłosi i naprawi wykroczenia związane z podatkami, zostanie ukarany lżejszą karą lub nawet zwolniony z opłat. Według państwowych mediów, ponad 1000 osób podjęło inicjatywę płacenia zaległości podatkowych.

Reklama

Zobaczcie również:

Top tiktokerów w Polsce. Na pierwszym miejscu znana, ale trochę zapomniana celebrytka!

Influencerka Martirenti sprzedała swoją miłość w sieci! Anonimowy nabywca zapłacił prawie milion złotych

Klaudia El Dursi pozuje na śniegu w samej bieliźnie!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Chiny
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy