Reklama
Reklama

Holecka pośmiewiskiem na całą Polskę. Niewiarygodne, co pokazał Michał Szpak

Gdy w niedzielny wieczór podano sondażowe wyniki wyborów, które nie dały Prawu i Sprawiedliwości szans na rządzenie w kolejnej kadencji, w TVP zapanowała niemal grobowa atmosfera. W sieci spore poruszenie wywołało zachowanie Danuty Holeckiej, która szybko stała się tematem memów. Z prowadzącej "Wiadomości" boleśnie zakpił także Michał Szapk. Wystarczyły zaledwie dwa słowa...

W minioną niedzielę bez wątpienia tematem numer jeden były wybory parlamentarne. Po godzinie 21 podano wyniki exit poll, które co prawda wskazały na wygraną Prawa i Sprawiedliwości, ale to partie opozycyjne mają największą szansę na przejęcie władzy w Polsce. 

Wyniki te raczej nie zostały najlepiej przyjęte w TVP, która od lat nazywana była tubą propagandową rządu. Jedną z najwyrazistszych twarzy "dobre zmiany" bez wątpienia stała się Danuta Holecka, której kariera na Woronicza nabrała zawrotnego tempa. 

Reklama

Dziennikarka raczej niespecjalnie kryła się ze swoimi sympatiami politycznymi. Wywiady z Jarosławem Kaczyńskim czy prezydentem Andrzejem Dudą były miłe i pełne komplementów, pozbawione do tego jakichkolwiek trudniejszych pytań. 

Przedstawiciele partii opozycyjnych, jeśli w ogóle mieli szansę wystąpić w TVP, na taką przychylność liczyć już raczej nie mogli. 

Danuta Holecka pośmiewiskiem w sieci

W wieczór wyborczy dziennikarka niemal natychmiast zmieniła swoje podejście, co oczywiście od razu wychwycili internauci. Do studia zaproszono tylko jednego przedstawiciela PiS-u, choć w przeszłości na ogół było ich kilku. 

To jednak nie największa zmiana. Holecka zaczęła się bowiem zwracać do polityków opozycji "kochani" i prosiła, aby się nie kłócili, bo mamy wielkie "święto demokracji". 

Na tym nie koniec, bowiem w pewnym momencie Danuta przerwała nawet Joannie Lichowskie (PiS), by oddać głos politykowi opozycji! 

W sieci internauci nie szczędzą kpin pod adresem dziennikarki i jej niemal natychmiastowej przemiany. 

Michał Szpak wali w Holecką. Wystarczyły dwa słowa

Z Holeckiej zakpić postanowił także Michał Szpak (zobacz!), któremu nie po drodze z TVP już od kilku lat. Po kilku akcjach, w tym tej związanej z protestowaniem pod domem Jarosława Kaczyńskiego, został usunięty z fotela jurorskiego w "The Voice of Poland". 

"Pod koniec mojej obecności w programie wycięto mnie z ramówki, bo na nagraniu miałem w marynarce przypinkę z tęczą. Później doświadczyłem czegoś w rodzaju mobbingu, kiedy ludzie z TVP przed nagrywaniem podchodzili do mnie i sprawdzali, czy na marynarce, podeszwie, czy gdziekolwiek indziej, nie mam żadnego rodzaju symboliki" - opowiadał Szpak w rozmowie z Noizz.

Tuż po ogłoszeniu wyników exit poll na Instagramie Michała pojawił się niemal od razu mem z Danutą Holecką w roli głównej. 

To screen z "Wiadomości" z przerobionym paskiem informacyjnym. Wystarczyły dwa słowa, by gwiazdor mógł boleśnie zakpić z dziennikarki. 

"Szukam pracy" - brzmiał przerobiony napis. "Kocham, pozdrawiam i życzę miłego lotu" - napisał pod zdjęciem Danuty sam Michał. 

Wpis oczywiście wywołał spore poruszenie wśród internautów, którzy zasypali go komentarzami. 

"Znajdzie w Trwam", "Witamy znowu w normalnej, demokratycznej Polsce", "Wielka radość. Oby TVP stało się wreszcie telewizją dla wszystkich, a slogany typu bądźmy razem wreszcie nie były tylko reklamowym bublem", "Oby nie znalazła", "Teraz treści w tvp będa mega ciekawe. Humor turbo poprawiony" - pisali ludzie. 

W sprawie Holeckiej swoje "trzy grosze" dodał także m.in. Mariusz Szczygieł. Ten z kolei zamieścił zdjęcie spod gmachu TVP, na którym uwagę zwracały porozkładane pudła i wymowne napisy. 

"Takie pudełka ktoś położył przedwczoraj wieczorem pod wejściem do TVP Info. Gratuluję sprawcy przenikliwości, wiedzy o Polsce i odwagi" -  napisał Szczygieł. 

Na kartonach widzimy hasła: "Pakuj się Holecka", "Hejterzy z TVPiS pakujcie się" i "Nie chcemy Was".

Zobacz też:

SZOK! Dantejskie sceny w TVP. Wstrząsające doniesienia od pracowników

Danuta Holecka z TVP zrobiona na "damę dworu". Całą powagę sytuacji zniszczyła jej stylizacja 

Żarty z TVP na uroczystej gali Polsatu. Kabareciarze nie mogli się powstrzymać!

Tyle zarabiają gwiazdy TVP. Holecka, Ogórek, Jakimowicz nie mogą narzekać

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: wybory 2023 | Danuta Holecka | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy