Reklama
Reklama

Historia miłości Violetty Villas i Teda Kowalczyka. "Był do szaleństwa zazdrosny"

Violetta Villas była jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd w polskim show-biznesie. Wokalistka miała piękny i niespotykany głos. Violetta pomimo wielu sukcesów zawodowych nie była jednak w pełni szczęśliwa. Okazuje się, że jej życie prywatne było pełne łez, smutku i goryczy. Wszystko zmienić miał Ted Kowalczyk, za którego wyszła. Okazało się zupełnie inaczej.

Violetta Villas w całej swojej karierze wydała aż 8 albumów studyjnych, jeden koncertowy, osiem minialbumów, a także 27 singli. Gwiazda mogła się więc pochwalić bardzo dużym dorobkiem artystycznym. Niestety w życiu prywatnym nie mogła święcić takich sukcesów. Szczególnie nieszczęśliwa była w miłości.

Violetta Villas i Ted Kowalczyk - historia nieszczęśliwej miłości

Violetta Villas pierwszy raz wyszła za mąż 21 lutego 1955 roku za porucznika wojsk pogranicza Piotra Gospodarka. Urodziła mu syna Krzysztofa. Ślub nie należał do zbyt szczęśliwych, dlatego Villas zdecydowała się opuścić rodzinne gniazdo i udać do Szczecina. Rok później rozwiodła się z mężem.

Reklama

Wokalistka w latach 60. związała się z Januszem Ekiertem, który był muzykologiem oraz dyrektorem hotelu Dunes Majorem Arterburnem Riddle. Zauroczenie szybko zniknęło i Villas rozstała się z Januszem.

Kiedy piosenkarka wyjechała na tournée z Teatrem Syrena, poznała Tadeusza "Teda" Kowalczyka. Po zakończeniu występów w Chicago gwiazda postanowiła zostać jeszcze dwa tygodnie dłużej w Stanach Zjednoczonych. To właśnie przez ten czas zbliżyła się do biznesmena. 6 stycznia 1988 roku wzięli ślub. Wesele trwało pięć dni, na uroczystości było 1500 gości. Villas miała aż 21 kreacji. Koszty wesela wyniosły ponad 300 tysięcy dolarów.

Villas czuła się u boku Kowalczyka jak królowa. Obsypywał ją drogimi prezentami i kwiatami. Niestety piękny czas zakończył się bardzo szybko. Życie, jak w bajce trwało tylko miesiąc.

Milioner również udzielił wywiadu, w którym wyznał, że do szaleństwa kochał wokalistkę. Kowalczyk zarzucał gwieździe to, że za dużo się modli, a także zbytnio interesuje się zwierzętami i przez to nie poświęca mu zbyt dużej uwagi.

Niestety para nie doszła do porozumienia i w październiku 1988 roku Ted złożył pozew o rozwód. Ted Kowalczyk zmarł w 2006 roku w schronisku dla ubogich.

Zobacz też:

Małgorzata Walewska wspomina Violettę Villas: "Z białym lisem szła do administracji"

Violetta Villas doczeka się wreszcie własnego filmu. Wiemy, kto ją zagra

Doda już nie będzie Dorotą? Te polskie gwiazdy też zmieniły imię w dowodzie!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Violetta Villas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy