Reklama
Reklama

​Wiemy, kto zagra Violettę Villas. Nie Margaret ani Urbańska….

Violetta Villas doczeka się wreszcie filmowej biografii. Prace nad filmem „Violetta i dzięcioł” ruszyły pełną parą. Wybrano nawet odtwórczynię głównej roli. Aktorka, która zmierzy się z rolą kultowej artystki, nie pojawiała się dotąd na żadnej giełdzie nazwisk…

5 grudnia minie 11 lat od śmierci Violetty Villas, pierwszej, od czasu Poli Negri, Polki, której udało się zrobić światową karierę. Umierała w swoim domu w Lewinie Kłodzki, odseparowana od bliskich, zdana na łaskę „opiekunki”, w nędzy, zapomnieniu i prawdopodobnie ogromnym cierpieniu. Od śmierci Villas jej jedyny syn zabiega o to, by prawda o jej tragicznym życiu wreszcie wyszła na jaw. 

Jak to się stało, że uwielbiana piosenkarka, oklaskiwana w Las Vegas przez najbogatszych ludzi świata, koleżanka Barbry Streisand zmarła w nędzy, zagłodzona i zakatowana przez opiekunkę? 

Reklama

40 lat wcześniej była gwiazdą Las Vegas. Występowała między innymi z  Frankiem Sinatrą, Paulem Anką, Charles’em Aznavourem, Earthą Kitt, Deanem Martinem, Sammym Davisem. Do jej stylizacji dom mody Dior wydelegował swojego konsultanta, Patricka Valettę. Do historii show biznesu przeszła rewia Casino de Paris, zaczynająca się od wjazdu Villas na scenę na białym koniu, którego z czasem wymieniono na auto marki Jaguar XK-E.

Kto zagra Vilolettę Villas?

Pierwsze informacje na temat filmu poświęconego Violetcie Villas pojawiły się niemal tuż po śmierci artystki w 2011 roku. Od tamtej pory  projekt nie mógł doczekać się kolejnych etapów realizacji. W 2015 roku pojawiła się informacja, że produkcją ma się zająć TVP. Media spekulowały, że młodą Villas mogłaby zagrać Margaret, ze względu na fizyczne podobieństwo, a starszą – Katarzyna Figura, ze względu na wizerunek symbolu seksu. 

Ostatecznie wyreżyserowania filmu o Villas podjęła się Karolina Bielawska. Scenariusz „Violetty i dzięcioła” napisała wspólnie z synową artystki, Małgorzatą Gospodarek. Film ma przedstawiać losy Villas oczami jej syna, którego nazywała żartobliwie „dzięciołem”. Jak tłumaczyła Bielawska:

Przez chwilę  wydawało się, że szanse na zagranie Villas ma Natasza Urbańska, ale ostatecznie pomysł rozszedł się po kościach. Okazuje się, że serce reżyserki podbiła Sandra Drzymalska, 29-letnia gwiazda serialu platformy Netflix „Sexify”. Jak ujawnia Bielawska w rozmowie z Onetem:

Zobacz też:

Violetta Villas kochała tylko jednego mężczyznę. Zostawił ją dla... własnej żony!

Małgorzata Walewska wspomina Violettę Villas: „Z białym lisem szła do administracji”

Anna

Guzik szaleje na kajakach. Zapozowała w bikini

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Violetta Villas | Sandra Drzymalska | Krzysztof Gospodarek
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy