Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Harvey Weinstein już nigdy nie wyjdzie z więzienia? Jego odsiadka może przedłużyć się o 140 lat!

Harvey Weinstein przez wiele lat był jednym z najsłynniejszych producentów w Hollywood. Po czasie okazało się jednak, że ten niezwykle wpływowy mężczyzna, używał swojej potęgi do wstrząsających rzeczy. Oskarżono go o wykorzystanie ponad 80 kobiet, a w 2020 roku został skazany na 23 lata więzienia. Teraz okazuje się jednak, że być może nigdy z niego nie wyjdzie.

W 2017 rok w Hollywood wybuchł prawdziwy skandal! Kobiet pokrzywdzone przez Harveya Weinsteina w końcu postanowiły przerwać milczenie i zaczęły głośno mówić o jego haniebnych postępach!

W efekcie trzy lata później producent został skazany na 23 lata więzienia za wymuszanie aktu seksualnego i gwałt.

Okazuje się, że to jednak nie koniec sądowej batalii, a przestępcy może grozić nawet dodatkowe 140 lat odsiadki! Jak podaje "TMZ", oskarżycielom udało się uzyskać zgodę sądu w Nowym Jorku na ekstradycję Harveya do Kalifornii.

Prokuratura w Los Angeles za wszelką cenę chce, by odpowiedział za 11 zarzutów za przestępstwa, których miał się jeszcze dopuścić. Według nieoficjalnych informacji transport miałby nastąpić pod koniec czerwca lub w połowie lipca.

Obrońcy producenta nie chcą się zgodzić na jego ekstradycję. Twierdzą, że wymaga on stałej opieki medycznej, której nie otrzyma w Kalofirnii. Mark Werksman, prawnik Weinsteina odpiera zarzuty, twierdząc, że są bezpodstawne, niepotwierdzone i niewiarygodne.

Jeśli Harvey Weinstein zostanie ponownie skazany, może już nigdy nie opuścić więzienia. Istnieje bowiem możliwość, że jego wyrok wydłuży się o 140 dodatkowych lat więzienia.

Reklama

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Harvey Weinsten

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje