Reklama

Reklama

Reklama

Gwiazdy, które zbankrutowały. Upadki polskich i zagranicznych gwiazd: Wiśniewski, Rozenek, Depp i inni

Okazuje się, że nawet gwiazdy, które zarabiają miliony, mogą mieć problemy z pieniędzmi. Nicolas Cage, Michał Wiśniewski, Johnny Depp to tylko niektóre znane osoby, które zbankrutowały. Sprawdź, kto jeszcze znalazł się na tej liście!

Ciężko sobie wyobrazić, że celebryci mogą mieć kłopoty z pieniędzmi - szczególnie gdy chwalą się wakacjami na jachtach, kupnem czwartego samochodu czy noszeniem torebek, które kosztują więcej niż czesne na studia. Wydaje się, że mają nieskończoną ilość pieniędzy. Niektórzy jednak stracili całą swoją fortunę - sprawdź, co doprowadziło ich do bankructwa.

Nicolas Cage

W pewnym momencie kariery Nicolas Cage zarabiał nawet 40 milionów rocznie! W 2009 roku wyceniono jego majątek na 150 milionów. Jak stracił taką sumę pieniędzy? Kupował nieruchomości, skarby historyczne, samochody czy nawet prywatny odrzutowiec. W domu trzymał egzotyczne zwierzęta: dwie kobry królewskie, krokodyla oraz rekina. 

Reklama

Jakie najdziwniejsze rzeczy kupił aktor? Wydał 300 tysięcy dolarów na czaszkę dinozaura sprzed 70 milionów lat, a za pierwszy numer komiksu o Supermanie zapłacił 150 000 dolarów. W ferworze zakupów Cage "zapomniał" o płaceniu podatków. Aby wyjść z długów, musiał sprzedać znaczną część swojego dobytku. Aktor pożegnał się także z czaszką dinozaura, którą musiał oddać rządowi Mongolii. 

Johnny Depp

Aktor Johnny Depp za udział w jednej serii "Piratów z Karaibów" dostawał około 30 milionów dolarów. Chodziły plotki, że na samo wino Depp potrafił wydawać 30 tysięcy dolarów miesięcznie, w jednym wywiadzie skwitował to słowami:

"To uwłaczające twierdzić, że wydawałem 30 tys. dolarów na wino. Wydawałem dużo więcej".

Artysta kupił wiele nieruchomości, został właścicielem wyspy oraz jachtu wartego 18 mln dolarów. Według aktora to nie z jego winy zbankrutował, tylko przez... jego zespół finansowy. Złożył nawet pozew o odszkodowanie na 25 mln dolarów. Głośny rozwód z Amber Heard nie poprawił sytuacji finansowej aktora. Wręcz przeciwnie - swojej byłej małżonce musiał zapłacić 7 mln dolarów. Po tym wydarzeniu stracił wiele ról i przestał być angażowany w różnego rodzaju produkcje. 

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski, lider zespołu "Ich Troje" w ekspresowym tempie przyzwyczaił się do życia w luksusie. Mieszkał w willi otoczonej ochroniarzami, jeździł drogimi autami oraz wydawał  mnóstwo pieniędzy na ekstrawaganckie stroje i gadżety. W 2019 roku wyznał, że jego dług wynosi... 35 milionów złotych! 

"Kupowało się bezsensownie samochody, samoloty, mieszkania, łódki... Całą masę pierdół, których dziecko z domu dziecka na oczy nie widziało" — tłumaczył.

Artysta nie żałuje, bo w ten sposób zrekompensował swoje biedne dzieciństwo. Na szczęście udało się Michałowi wyjść z długów: "W końcu skończyła się moja upadłość. Jestem wolny od wszelkich zobowiązań, mogę zacząć od nowa. To jest ważne, bo byłem kojarzony z bankructwem przez ostatnie lata. A teraz przede mną nowy rozdział. Bardzo się cieszę" - stwierdził wokalista.

Grażyna Szapołowska

W 2001 roku Grażyna Szapołowska postanowiła zainwestować zarobione pieniądze (kilka milionów złotych) w branżę kosmetyczną. Stworzyła własną markę "SZA Cosmetics", która oferowała luksusowe kremy na bazie dzikiego ryżu - kosmetyki miały konkurować z produktami światowych marek. Szybko jednak okazało się, że proponowane ceny są zbyt wysokie dla polskich konsumentek. W efekcie Szapołowska musiała ogłosić bankructwo, ponieważ straciła 4 mln złotych. 

Jacek Rozenek

Jacek Rozenek, aktor "Barw Szczęścia" i były małżonek Małgorzaty Rozenek-Majdan, w 2019 roku przeszedł rozległy udar mózgu. Lekarze nie mieli korzystnych rokowań dla aktora i przygotowali jego rodzinę na najgorsze. Jacek Rozenek nie tylko przeżył, ale także rozpoczął rehabilitację, która umożliwia mu codziennie życie. Niestety, to sporo aktora kosztowało. Jak przyznał, został zmuszony zadłużyć się, aby pokryć koszty fizjoterapii. Dodatkowo przez chorobę nie mógł pracować, co tylko pogorszyło sytuację. 

"Przed udarem zarabiałem dużo pieniędzy i wydawałem je. A teraz przez dwa lata kupiłem sobie dwie rzeczy. Oszczędności starczyły na leczenie. Wpadłem w długi, jestem na etapie rozwiązania tego poprzez upadłość konsumencką. Nie było łatwo, ale było warto" - wyznał aktor.

Czy któreś nazwisko zaskoczyło Was w tym zestawieniu? Jak widać powiedzenie "pieniądze raz są, raz ich nie ma" sprawdza się nawet u milionerów. 

Zobacz także:

Jacek Jelonek, czyli pierwszy polski "Prince Charming" zatańczy w "Tańcu z gwiazdami"!

Maffashion i Sebastian rozstali się. Influencerka potwierdza: "W planie było powiedzenie tego wspólnie"

Klaudia Halejcio dopiero co narzekała na raty kredytu, a teraz wydała 18 tys. złotych na... obraz!

Woźniak-Starak zabrała ukochanego do Sopotu. Już nie kryje się ze swoim związkiem! Będzie ślub?

Jacek Dehnel ostro komentuje aferę mobbingową z Tomaszem Lisem. "Ludzie są przewrażliwieni"

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy