Reklama
Reklama

Gorzkie życzenia urodzinowe dla Wałęsy. Politycy ślą serdeczności i obelgi

Lech Wałęsa (79 l.) ma dziś powody do świętowania. Legenda „Solidarności” obchodzi 79. urodziny. Zarówno sympatycy, jak i polityczni przeciwnicy w tym wyjątkowym dniu ślą byłemu prezydentowi RP najserdeczniejsze życzenia. Niektórzy wykazali się ponadprzeciętną kreatywnością. Niebywałe, co ośmielili się napisać.

Lech Wałęsa: problemy zdrowotne

Lech Wałęsa w ostatnich miesiącach wiele razy informował za pośrednictwem mediów społecznościowych o swoim złym stanie zdrowia. Fani byłego prezydenta RP byli bardzo zaniepokojeni, widząc kolejne zdjęcia ze szpitala oraz czytając wieści o jego problemach z nerkami. Na szczęście medykom udało się ustabilizować stan Lecha Wałęsy i dziś po tamtym kryzysie nie ma śladu.

Reklama

29 września to dla Legendy "Solidarności" dzień szczególny. Właśnie tego dnia, 79 lat temu przyszedł na świat Lech Wałęsa. Przyszły noblista narodził się w niewielkim Popowie 29 września 1943, jako czwarte dziecko. Choć nigdy nie przejawiał większego talentu do zdobywania wiedzy i nie zdał matury, usłyszał o nim cały świat.

Lech Wałęsa przez lata został uhonorowany niezliczonymi tytułami honorowymi, które są nadawane przez zagraniczne uczelnie. Jest doktorem honoris causa ponad 45 uczelni, m.in. Uniwersytetu Harvard, Uniwersytetu Paryskiego, Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, Uniwersytetu Europejskiego w Madrycie, Uniwersytetu Meiji w Tokio, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu. 

Lech Wałęsa świętuje 79. urodziny

Od ponad pół wieku Lech Wałęsa jest żonaty z Danutą Wałęsą. Małżeństwo doczekało się aż ośmiorga dzieci. Z pewnością żadne z nich nie zapomniało o urodzinach Legendy "Solidarności". Nie zapomnieli o nich również politycy. Za pośrednictwem "Super Expressu" przekazali mu serdeczne, a niekiedy dość chłodne życzenia. W końcu nie od dziś wiadomo, że postać Lecha Wałęsy wzbudza skrajne emocje. 

Joanna Lichocka, posłanka PiS nie miała litości dla byłego prezydenta RP: "Życzę mu, by wrócił do tego człowieka z czasów, kiedy go wszyscy kochaliśmy, żeby umiał się rozliczyć z przeszłości, z krętactw, zdrad".

Elżbieta Rafalska, europosłanka PiS również nie omieszkała dołożyć łyżki dziegciu.

Krzysztof Śmiszek poseł Lewicy miał nieco więcej serdeczności dla Lecha Wałęsy.

"Wytrwałości w zwalczaniu głupoty i kłamstwa! Pokonał pan komunę, pokona też pan ocean PiS-owskiej obłudy!" - napisał Krzysztof Śmiszek w "Super Expressie".

Joanna Senyszyn, posłanka PPS życzyła byłemu prezydentowi głównie zdrowia.

"Zdrowia, bo w naszym wieku to jest najważniejsze, a także zadowolenia z tego, co robisz, bo do tej pory dużo zrobiłeś dobrego dla Polski i tak dalej trzymaj!".

Podobne życzenia złożył Lechowi Wałęsie, Władysław Kosiniak-Kamysz: "Przede wszystkim zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Jak zdrowie będzie, to wszystko inne samo się ułoży".

Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa także dorzucił swoje trzy grosze. W jego wpisie pobrzmiewały gorzkie słowa. 

"Życzę, by w końcu publicznie rozliczył się ze swojej współpracy z komunistami".

W podobnym tonie wypowiedział się Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS: "Szczerości, prawdy, uczciwości i żeby w końcu przyznał się, że współpracował z SB".

Zobacz też:

Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński przyłapani. Tym zajmują się w przerwach

Anna Lewandowska już znudziła się Barceloną? Wyjechała do Paryża na Fashion Week

Była Kliczki zrzekła się praw do ich córki. "Najbardziej bolesna rzecz"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lech Wałęsa
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy