Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

​Ewa Dałkowska nie świętuje urodzin. Powód może szokować…

Ewa Dałkowska, która 10 kwietnia skończyła 74 lata, od 10 lat nie świętuje urodzin. Cieniem na dacie jej urodzin położyła się katastrofa smoleńska.

Ewa Dałkowska należy bez wątpienia do najwybitniejszych polskich aktorek. Jest też, o czym nie wszyscy wiedzą, członkinią tzw. ludu smoleńskiego, czyli grupy domagającej się – według jej słów – „pełnej i uczciwej prawdy” o katastrofie, do której doszło pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Dopóki wszystkie okoliczności tragedii nie zostaną wyjaśnione, gwiazda nie zamierza... świętować swoich urodzin.

Ewa Dałkowska nie kryje, że, jeśli chodzi o sympatie polityczne, całym sercem jest za prawicą, a od 2001 roku aktywnie wspiera Prawo i Sprawiedliwość. W czasie wyborów prezydenckich w 2005 roku była członkinią Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego, pięć lat później wspomagała w walce o prezydenturę Jarosława Kaczyńskiego, a ostatnio Andrzeja Dudę. Jak wyznała na łamach weekendowego wydania „Gazety Wyborczej”:

Reklama

Ewa Dałkowska zapewnia, że nigdy nie czuła się dyskryminowana w zawodzie ze względu na swoje poglądy polityczne. Słyszała, jak koleżanki z teatru mówią, że jej „dziwactwem” jest „prawicowe odchylenie”, ale uznała to za żart. Nawet gdy zgodziła się zagrać śp. Marię Kaczyńską w „Smoleńsku”, nie spotkała ją z tego powodu żadna szykana, choć krytycy na większości aktorek i aktorów z obsady filmu Antoniego Krauze nie zostawili suchej nitki.

 Katastrofę lotniczą, do której doszło pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, gwiazda stołecznego Teatru Nowego przeżyła jako wielką osobistą tragedię. Ewa Dałkowska do dziś nie wierzy, że śmierć 96 pasażerów Tu-154 lecących na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej była przypadkowa...Portal wPolityce przytacza jej opinię na ten temat: 

Od 10 lat nie świętuje urodzin

W dniu katastrofy Ewa Dałkowska obchodziła 63. urodziny. Były to jednocześnie ostatnie urodziny, które chciała świętować. Gdy dowiedziała się o tym, co stało się pod Smoleńskiem, natychmiast odwołała zaplanowaną na wieczór kolację dla przyjaciół i pojechała na Krakowskie Przedmieście, by przed Pałacem Prezydenckim oddać hołd ofiarom tragedii. Jak potem wspominała: 

Od tamtej pory Ewa Dałkowska nie obchodzi przypadających 10 kwietnia urodzin. Twierdzi, że po 2010 roku tego dnia nie ma już z czego się cieszyć. Co roku w przeddzień swojego święta aktorka przyjmuje życzenia od dzieci i wypija z mężem kieliszek szampana, a w dniu urodzin myśli tylko o tych, którzy – jak mówi - „zginęli pod Smoleńskiem w niewyjaśnionych okolicznościach” i których bliscy wciąż czekają na „pełną i uczciwą prawdę o tym, co się stało”. Jak tłumaczyła w jednym z wywiadów:

Ewa Dałkowska zapowiada, że wróci do świętowania swoich urodzin dopiero wtedy, gdy wszystkie okoliczności katastrofy smoleńskiej zostaną wyjaśnione...

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym Instagramie: https://www.instagram.com/pomponik.pl/

Ewa Chodakowska pokazała, jak naprawdę wygląda

Syn Krzysztofa Krawczyka odpowiada biskupowi

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »