Reklama
Reklama

Edyta Górniak o "życiodajnej Ziemi" i "obrazie Serca ludzkości"

Wokalistka jest bardzo przejęta pozytywnym przyjęciem swojej nowej płyty. Nie za bardzo?

Na Facebooku Górniak postanowiła podziękować fanom za ciepłe słowa pod adresem swojego najnowszego wydawnictwa. Jej wyjątkowo euforyczny wpis może budzić jednak pewne zażenowanie, a nawet zaniepokojenie. Czy ta egzaltacja nie graniczy z histerią?

"Pierwszy raz właściwie doświadczam czegoś dotąd niemożliwego - Odkrywam Was w czasie, kiedy Wy odkrywacie te utwory! To przecież niemożliwe! Niesamowite!" - zachwyca się Edyta, dodając: "Chciałam, abyście poczuli jeśli dotrzecie do końca tego Albumu, że dopiero od tego momentu, kiedy jest jego koniec, jesteśmy sobie naprawdę Bliscy..." (pisownia oryginalna).

Reklama

W dalszej części wpisu tak objaśnia koncept swojego najnowszego teledysku:

"Będzie kontynuacją historii od momentu, kiedy oczami dziewczyny widzimy zniszczony Świat. A wcześniej na przestrzeni Clipu widzimy jego degradację. Od momentu dotyku zboża - które w tym obrazie symbolizuje początek życia, poprzez las - który staje się złowieszczy, jednocześnie stając się jej domem, przez moment kiedy stojąc na wzgórzu podejmuje ostateczną decyzję - poddać się czy przetrwać.

Aż do momentu gdy zamiast życiodajnej Ziemi otacza ją jedynie wypalony piach. Dziewczyna z medalionem na szyi, który jako jedyny nie zmienia się na przestrzeni trwania Clipu mimo tego, jak zmienia się wokół niej Świat - symbolizujący w tym obrazie Serce Ludzkości. Nie mówiłam tego wcześniej wprost. Dopiero teraz.. Choć może czuliście to intuicyjnie.

HELIO, który nie mniej niż ona próbuje przetrwać zmiany na Świecie - symbolizuje czystość, niewinność, Siłę, dobro i piękno. Być może to ich spotkanie powoduje przemianę u dziewczyny..? Czy był rzeczywisty ? Czy może był jedynie jej wyobrażeniem ? .. Pozostawiam Wam".

A my pytamy: czy coś z tego zrozumieliście? Czy może Edyta nieco się zagalopowała w swoich "poetyckich" wynurzeniach?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy