Reklama

Reklama

Reklama

Dramat Moniki Richardson. Grozi jej paraliż!

Monika (41 l.) wyznała, że jest poważnie chora. Schorzenie kręgosłupa, na które cierpi, może nawet skończyć się kalectwem...

Celebrytka nie ma łatwego  życia. Od dwóch lat musi zmagać się z zarzutami, że rozbiła związek Zbyszka Zamachowskiego (52 l.) i Oli Justy. Ma żal do mediów, że z góry ją osądziły i tylko ją obwiniają za rozpad małżeństwa ukochanego.

Niestety, to nie jedyne problemy w życiu Richardson, z którymi musi się zmagać. O wiele poważniejsze dotyczą jej stanu zdrowia.

Okazuje się, że Monika cierpi na bardzo poważne schorzenie, a dokładnie na  dyskopatię lędźwiową. 

"Mam chory kręgosłup, wcześniej czy później czeka mnie operacja. Czasem myślę: czy to możliwe, że mogłabym nie chodzić, przecież ja jestem chodzącą energią" - wyznała w wywiadzie dla "Vivy".

Reklama

Lekarze alarmują, że to dość poważna sprawa. Uszkodzeniu uległ krążek międzykręgowy. Z biegiem czasu znajdujące się wewnątrz dysku jądro miażdżyste wylewa się. Skutki mogą być opłakane. Może dojść do niedowładu kończyn dolnych, zaburzenia czucia, osłabienia siły mięśniowej, zaniku mięśni czy opadania stopy. W skrajnych przypadkach może wystąpić utrudnienie w oddawaniu moczu lub wypróżnianiu.   

Na szczęście dyskopatię można leczyć lekami, rehabilitacją, a w najgorszych przypadkach operacyjnie.

"Najważniejsze, żeby zmieniła nawyki, dbała o ćwiczenia. Natomiast jeśli nie będzie się jej chciało nic robić, chociażby ćwiczyć, to pewnie będzie musiała być operowana" - mówi "Super Expressowi" dr Wiesław Niesłuchowski z kliniki Vigor.

Miejmy nadzieję, że chorą Moniką zaopiekuje się jej "gapcio", który powinien przejąć na siebie wszystkie obowiązki domowe.

Ostatnio pojawiła się informacja, że Zbyszka wyrzucają z telewizji, więc teraz będzie miał na pewno sporo czasu na mycie i odkurzanie!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Monika Richardson | Zbigniew Zamachowski | choroby

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy