Reklama
Reklama

Damięcki nie gryzł się w język. Apeluje do Polaków: "Śpieszmy się"

Mateusz Damięcki to postać, która w język się nie gryzie, jeżeli chodzi o ocenę rządów Prawa i Sprawiedliwości. Podobnie zresztą jak jego siostra Matylda. Aktor ma wielki talent, a jednym z nich jest pisanie poezji. Już nie raz, nie dwa dał się poznać ze strony prawdziwego liryka. Tak się stało i tym razem. A jeden z jego wierszy z pewnością zaboli naszych decydentów.

Damięcki znowu to zrobił. Aktor nie boi się powiedzieć, co myśli

Mateusz Damięcki jest polskim aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Pochodzi z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej, a na swoim koncie ma już kilkadziesiąt ról w filmach i serialach. 

Aktor, który spełnia się także jako poeta, bardzo dosadnie ocenia działalność polskiego rządu. Nie kryje się ze swoimi sympatiami politycznymi, czemu daje upust w mediach społecznościowych.  

W lutym zeszłego roku postanowił przemówić do Rosjan za pośrednictwem Instagrama. Parę dni wcześniej postanowił skomentować niecodzienną minę premiera Mateusza Morawieckiego, która pojawiła się w materiale "Wiadomości" TVP. Aktor w swoich mediach społecznościowych udostępnił przeróbkę jego wizerunku z kadrami z "Furiozy". Rok wcześniej odniósł się do Marszu Niepodległości.  

Reklama

Damięcki wali na całego w rząd. Nie gryzł się w język

Można już śmiało powiedzieć, że kampania wyborcza na dobre się rozpoczęła. Media społecznościowe są pełne polityki i wpisów odnoszących się do nadchodzących wyborów parlamentarnych.  

Wśród nich jest ten Mateusza Damięckiego, który na swoim Instagramie opublikował swój wiersz, a opatrzył go grafiką swojej siostry Matyldy Damięckiej. Aktorka - podobnie jak brat - nie stroni o ostrych ocen rządu PiS-u.  

Najnowszy post Damięckiego ma związek z odwołanym koncertem Matyldy właśnie. Przy okazji stał się przyczynkiem do publikacji wiersza oraz apelu do Polek i Polaków.  

W grafice widzimy grafikę Matyldy, a w treści postu - wiersz dotyczący sytuacji kobiet w Polsce.  

Matylda Damięcka nie boi się mówić prawdy

Dodajmy, że Matylda Damięcka opublikowała - również na Instagramie - wpis, w którym podzieliła się informacją o odwołanym koncercie, który miała dać, a do którego nie dojdzie. "Krótka historia koncertu: koncert był i się zmył" - napisała aktorka i graficzka. Oznaczyła w poście także profil swojego projektu Matylda/Łukaszewicz, zespołu Bisz oraz Mariki.  

Wpis opatrzyła kilkoma swoimi grafikami. Jednym z nich jest parafraza cytatu piosenki Kultu ("Mój koncert jest. Twojego nie ma") oraz wiersza ks. Jana Twardowskiego ("Śpieszmy się kochać koncerty, tak szybko nie dochodzą").  

Kim jest Mateusz Damięcki?

Mateusz Dobiesław Damięcki urodził się 19 maja 1981 r. w Warszawie. Urodził się w rodzinie o wielopokoleniowej, aktorskiej tradycji. Sam jest aktorem filmowym i dubbingowym. Zagrał w takich hitach, jak: "Przedwiośnie", "Jutro idziemy do kina", "Kochaj i tańcz", "Furioza". Wystąpił również w wielu serialach. W 2018 r. ożenił się z instruktorką baletu Pauliną Andrzejewską, z którą ma dwóch synów: Franciszka i Ignacego. 

Zobacz także:  

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Damięcki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy