Reklama
Reklama

Damian Michałowski przyjął pod swój dach Ukrainki. Piękny gest kobiety i jej córki

Damian Michałowski włączył się w czynną pomoc uchodźcom i przyjął pod swój dach kobietę z Ukrainy i jej córkę. W sieci na bieżąco relacjonuje, jak Gala i Lena zaaklimatyzowały się pod jego dachem. W podzięce za schronienie prezenter i jego bliscy dostali prawdziwe smakołyki!

Damian Michałowski dał schronienie Ukraince i jej córce

24 lutego świat naszych wschodnich sąsiadów całkowicie się zawalił. To wówczas wojska rosyjskie najechały na Ukrainę, niszcząc budynki i strzelając do ludzi. Wiele osób w obawie o własne życie od razu udało się w drogę na granicę, z czego mniej więcej połowa udała się w stronę Polski. Tak jest zresztą do dziś.

Polacy od razu przystąpili do działania, organizując zbiórki, a także nocleg, zarówno ten tymczasowy - na dworcach, jak i na następne dni czy tygodnie - w szkołach czy internatach w całej Polsce.

Część osób zdecydowała się przyjąć uchodźców pod swój własny dach. Prezenter "Dzień Dobry TVN", Damian Michałowski oraz jego żona okazali serce Ukraince i jej córce, które zabrały ze sobą także ukochanego psiaka.

Reklama

Gala i Lena mieszkają obecnie w domu prezentera. Dziennikarz kilka dni temu zamieścił wpis, w którym poinformował, że kobieta i jej córka czują się w jego domu coraz lepiej, co niezwykle go cieszy.

"Otwierają się coraz bardziej, co na początku było naprawdę trudne" - napisał.

Kobieta choć w małym stopniu chciała się odwdzięczyć swoim gospodarzom. Postanowiła więc przygotować coś pysznego do jedzenia.

"Wieczorem Panie przygotowały pyszne bułki, pierogi i placinta" - pochwalił się.

Damian Michałowski w najnowszym poście na Instagramie zdradził również, że jego gościnie nie tracą czasu i pomagają jak mogą.

Dziewczynka pomagała w sklepie dla Ukraińców, a jej mama przygotowywała kolejne pyszności, w których zrobieniu także pomogła jej córka.

"Pani Mama włożyła w nie mnóstwo czasu, siły i przede wszystkim całe serce, bo choć sama korzysta z pomocy, to pomaga też innym" - napisał na Instagramie.

Zobacz także:

Daniel Martyniuk: Osoba z jego otoczenia nie mogła już milczeć. Chodzi o jego dziecko!

Władimir Putin: Wiadomo, gdzie przebywa Alina Kabajewa! Co się stało z kochanką prezydenta?

Rosyjska Rada apeluje do Putina: koszty działań wojennych zbyt wysokie!

Ukraina wygra wojnę z Rosją? Francuski minister nie ma wątpliwości pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Damian Michałowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy