Reklama
Reklama
Tylko u nas

Córka Wiśniewskiego szczerze o braku sakramentów: "To najlepsze co mogli zrobić" [POMPONIK EXCLUSIVE]

Reporter Pomponika miał okazję porozmawiać z córką Michała Wiśniewskiego i Anny Świątczak. Etiennette Wiśniewska z mamą były obecne na gali "Woman Power", a początkująca wokalistka miała okazję nawet pokazać próbkę swojego talentu. Damian Glinka miał okazję zapytać 16-latkę o kwestię wiary. Co odpowiedziała na to zaskakujące pytanie?

Etiennette Wiśniewska ma już 16 lat. Kiedy się urodziła niewiele osób decydowało się na nie ochrzczenie dziecka. Anna Świątczak i Michał Wiśniewski byli wówczas pionierami. Co o tej decyzji sądzi nastolatka, która sama obecnie interesuje się kwestią religii? Oto co wyznała Etiennette reporterowi Pomponika, Damianowi Glince.

Reklama

Córka Wiśniewskiego szczerze o braku sakramentów: "To najlepsze co mogli zrobić"

Etiennette Wiśniewska była zaskoczona niespodziewanym pytaniem o kwestię wiary, a także sakramentów których... nie ma: "Jestem zaskoczona pytaniem, ciężko mi stwierdzić..."

Damian Glinka podpowiedział Etiennette jak może ugryźć odpowiedź na to pytanie. Czy według niej to była dobra decyzja rodziców?

"Mam luz. Dzisiaj cieszę się, że mogę podjąć tę decyzję sama. Jeśli się kiedyś zdecyduję, to wiem, że oni [rodzice - przyp. red.] będą też wspierać to. Teraz mogę powiedzieć, że to najlepsze co mogli zrobić wtedy" - wyznała Pomponikowi.

Etiennette Wiśniewska czuje bliskość do jakiejkolwiek wiary?

Córka lidera "Ich Troje" interesuje się religią, lecz nie do końca jest to chęć duchowej przemiany, a poznanie kultury i wpływu religii na społeczeństwo.

"Moje zainteresowane jest bardziej pod względem kulturowym, czy czysto teologicznym. To mnie bardziej fascynuje jak to działa na ludzi, jak później działa to na historię czy kulturę. Raczej personalnie nie jestem bliższa żadnej konkretnej [religii - przyp. red.]" - dodała Etiennette.

Nastolatka przyznaje, że ma największą wiedzę o protestantyzmie: "Z mamą wychowaliśmy się w protestanckim domu, więc na ten temat mam największą wiedzę".

Anna Świątczak i Michał Wiśniewski nie ochrzcili dzieci. Byli pionierami

Anna Świątczak i Michał Wiśniewski zdecydowali się nie chrzcić swoich dzieci, co 16 lat temu było nie lada odwagą. Rodzice dzieci stwierdzili, że najlepiej będzie, jak same w przyszłości zdecydują o kwestiach wiary.

"Było mi o tyle łatwiej, że pochodzę z rodziny niezwiązanej z żadną konkretną religią. Może dlatego. Nie wyobrażam sobie co mogłabym innego usłyszeć. To czego uczę nie tylko dzieci, ale jak z kim rozmawiam - jeżeli za czymś idziesz to zrozum, dowiedz się dlaczego tam idziesz. Pójście za czymś, zaufanie czemuś czego nie jestem pewna, czego nawet nie rozumiem - dla mnie jest dziwne. W taki sposób organiczny chce dowiedzieć się dlaczego mam zrobić to, czy tamto. Tak buduję swoje przekonania w życiu do wielu rzeczy, również do tego w co, a raczej w kogo wierzę" - wyjaśniła obszernie wokalistka dla Pomponika.

Michał Wiśniewski wyznał w rozmowie z "Faktem", że tylko do pewnego momentu chrzcił i zaprowadził swoje dzieci do komunii.

"U mnie chrzczone były, a potem poszły do komunii tylko dzieci z Mandaryną, czyli Xavier i Fabienne. Ja w pewnym momencie podjąłem decyzję o zmianie i dziś jestem protestantem" - wyjaśnił Wiśniewski w rozmowie z tabloidem.

Zobacz też:

Michał Wiśniewski przestał chrzcić dzieci. Wyjawił, dlaczego nagle podjął taką decyzję!
Ten biznes miał był żyłą złota. Skończyło się na oskarżeniach o kradzież 800 tysięcy złotych

W domu Michała Wiśniewskiego poważna awantura. Nie do wiary co zrobiła jego ciężarna żona 

Michał Wiśniewski opanował swoje finanse. Nie do wiary, ile zarabia!


pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy