Reklama
Reklama

Cher wspierała Tinę Turner niemal do samego końca. Zaskakujące, co ujawniła

Cher i Tina Turner przyjaźniły się przez blisko pół wieku. Wspierały się na gruncie zawodowym i prywatnym. Kiedy schorowana Turner odcięła się od świata, Cher regularnie ją odwiedzała, chociaż odradzała jej to… sama Tina. W rozmowie z MSNBC ujawniła, jak przebiegło ich ostatnie spotkanie.

Cher i Tina Turner poznały się w latach 70. gdy karierą i życiem Tiny zarządzał w bezwzględny sposób jej ówczesny mąż Ike Turner, wyraźnie niechętny jakimkolwiek znajomościom żony, zwłaszcza z kobietami, które mogłyby jej uświadomić, że żyje w toksycznym związku. 

Tina Turner i Cher: ich przyjaźń przetrwała pół wieku

Prawdziwa przyjaźń Cher i Tiny zaczęła się po jej rozwodzie w 1978 roku. To właśnie Cher towarzyszyła Turner w ostatnich latach jej życia, regularnie odwiedzając ją w jej domu w szwajcarskim Kusnacht. Jak wspominała w rozmowie z Arim Melberem w MSNBC:

Reklama

„Zaczęłam ją odwiedzać, bo pomyślałam, że muszę poświęcać czas naszej przyjaźni, żeby wiedziała, że nie została zapomniana. To ją uszczęśliwiało”. 

Schorowana Turner, nazywana czule „babcią rock&rolla” w domu z widokiem na jezioro znalazła azyl  w chorobie, a właściwie chorobach, które spadały na nią jedna po drugiej. 

Kłopoty zdrowotne Tiny Turner

Przyczyna śmierci piosenkarki nie został oficjalnie ujawniona, jednak wiadomo, że jej problemy zdrowotne sięgają 1978 roku, kiedy zdiagnozowano u niej nadciśnienie. W 2013 roku doznała udaru mózgu, zaledwie 3 tygodnie po ślubie w Erwinem Bachem.

Zniechęcona nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi leczenia, Turner zwróciła się ku lekom homeopatycznym, które pogorszyły jej stan i doprowadziły do całkowitej niewydolności nerek. W 2017 roku Turner przeszczepiono nerkę, którą otrzymała od byłego już wtedy męża, Erwina Bacha. 

Najwyraźniej jednak problemy powróciły, bo Cher wspomniała w najnowszym wywiadzie, że zauważyła w domu Tiny aparaturę do dializ. 

Cher ujawnia ostatnie słowa Tiny Turner

Jak ujawnia Cher, osobą, która najbardziej zniechęcała ją do odwiedzin, była sama Tina. Wydawała się zakłopotana tym, że przyjaciółka przyjeżdża do niej z drugiego końca świata:

"Mówiła: nie mam zbyt wiele czasu. Pięć godzi później śmiałyśmy się jak szalone, a ona pokazywała mi wszystko, co nowego kupiła do domu. Dobrze się bawiła, mimo że była naprawdę chora i nie chciała, żeby ludzie o tym wiedzieli”.

Jak ujawnia Cher Tina Turner odchodziła spokojnie, pogodzona ze sobą i losem:

"Walczyła z tą chorobą przez tak długi czas i była bardzo silna, ale pod koniec powiedziała: "Jestem naprawdę gotowa. Po prostu nie chcę już tego znosić”". 

Tina Turner zmarła 24 maja w Kusnacht w Szwajcarii. Miała 83 lata. 

Zobacz też:

Tina Turner czuła, że umrze? Na chwilę przed śmiercią umieściła smutny wpis


Życie jej nie oszczędzało. Tina Turner od lat zmagała się z poważnymi chorobami

Tina Turner nie żyje. Krótko przed śmiercią pisała, co zniszczyło jej zdrowie

Nie żyje Tina Turner. Fani, światowi przywódcy, wielcy artyści, cały świat żegna wokalistkę


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Cher | Tina Turner
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy