Reklama
Reklama

Ailing Eileen Gu, modelka Victoria's Secret, triumfuje w Pekinie! Zdobyła trzeci medal olimpijski!

Elileen Gu (18 l.), amerykańsko-chińska narciarka dowolna, po raz kolejny świeci triumf w Pekinie! Modelka specjalizująca się w konkurencjach slopestyle, half-pipe oraz big air zdobyła właśnie trzeci medal olimpijski!

Gu Ailing Eileen urodziła się w San Francisco w USA, jako córka Amerykanina i Chinki. Dziewczyna na nartach zaczęła jeździć już w wieku 3 lat, a pierwsze sukcesy osiągała, mając zaledwie 9 lat. Eileen Gu mając 13 lat, startowała już w zawodach seniorskich.

W 2019 roku modelka zastąpiła posiadane dotychczas obywatelstwo amerykańskie na chińskie. Nazywana przez chińskie media "Księżniczką-Żabą", przez charakterystyczny zielony kask, osiągnęła rónież spore sukcesy poza stokiem narciarskim.

Gwiazda narciarstwa uczy się na Uniwersytecie Stanforda, po przeprowadzeniu specjalnego testu okazało się nawet, że znalazła się w gronie 1% najzdolniejszych studentów w Stanów Zjednoczonych. Chinka w wolnych chwilach para się również modelingiem.

18-latka jest modelką IMG - jednej z najbardziej prestiżowych agencji mającej siedzibę w Nowym Jorku. Gu współpracowała z takimi markami jak: "Victoria’s Secret", czy "Tiffany&Company". Była również obecna na okładkach wielu najważniejszych czasopism modowych na całym świecie m.in. w "Elle", "Marie Claire" czy w "Vogue".

Imponujące są również jej sukcesy sportowe na tegorocznej Olimpiadzie. Nie da się ukryć, że Chinka całkowicie zdeklasowała konkurencję. Eileen zdobyła aż trzy medale na zimowych igrzyskach: złoty w big air, srebrny w konkurencji slopestyle i znowu złoty w halfpipe.

Gwiazda ma za sobą niezwykle udany debiut w 2021 roku podczas mistrzostw świata w Aspen! Zawodniczka zdobyła wówczas złote medale w halfpipe i slopestyle’u i brązowy medal w big air.

Nie da się ukryć, że jak na 18-letnią zawodniczkę to całkiem pokaźna kolekcja medali! Jak wam się podoba?

Reklama

Zobacz też:

Piotr Żyła już nigdy nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich! "To są durne zawody"

Natalia Maliszewska ze łzami w oczach wyznaje, że potrzebuje pomocy! Co za dramat!

Tysiące uszkodzonych budynków i ofiary śmiertelne

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy