Piotr Żyła już nigdy nie weźmie udziału w igrzyskach: "To są durne zawody"

Piotr Żyła (35 l.) w rozmowie z Eurosportem przyznał, że nie zamierza już jechać na igrzyska. Podkreślił, że wciąż będzie startował w mistrzostwach i na Pucharze Świata, ale olimpijskie zmagania nie są dla niego. Skąd taka decyzja?

Piotr Żyła nie miał szczęścia na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W konkursie drużynowym Biało-Czerwoni zajęli szóste miejsce, jednak w konkursie indywidualnym wyniki były jeszcze mniej satysfakcjonujące.

"Wiewiór" zajął bowiem 18. miejsce na dużej skoczni, a na normalnym obiekcie uplasował się na 21. pozycji. Okazało się, że słabe skoki tak bardzo podłamały skoczka, że zadeklarował wręcz, że już nigdy na olimpiadę nie wróci.

Żyła przyznaje, że to koniec!

Nie da się ukryć, że Polacy nie byli faworytami w drodze po medale. Sam Żyła również nie odniósł nigdy spektakularnych sukcesów na igrzyskach olimpijskich. W 2014 roku w konkursie indywidualnym na dużej skoczni zajął zaledwie 34. miejsce. W konkursie drużynowym poszło nieco lepiej, bo Polacy uplasowali się na czwartej pozycji.

2018 również nie należał do udanych, bowiem Żyła w ogóle nie wystąpił w żadnym z konkursów, a jedynie dopingował kolegów z drużyny.

Skoczek także na swoim Facebooku postanowił pożegnać się z Igrzyskami. 35-latek opublikował zdjęcie z kolegami z drużyny i oznaczył na nim: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę i Pawła Wąska.

Myślicie, że to faktyczne pożegnanie skoczka z Olimpiadą?

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Żyła | Pekin 2022