Reklama
Reklama

Agnieszka Wróblewska - królowa quizów w TVN zniknęła z telewizji. Co się z nią stało?

Zaczynała karierę jako aktorka, jednak dzisiaj większość widzów pamięta Agnieszkę Wróblewską z roli prowadzącej teleturnieje i telewizyjne quizy z kultową "Tele Grą" na czele. Po okresie dużej popularności programy zaczęły powoli znikać z anteny, jednak "królowa quizów" wcale nie rozstała się z telewizją. Czym dzisiaj zajmuje się Agnieszka Wróblewska?

Królowa quizów zaczynała w... teatrze

Pochodząca z Oświęcimia Agnieszka Wróblewska ukończyła liceum w swoim rodzinnym mieście, po czym zdecydowała się na naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Pierwsze kroki na scenie stawiała w Teatrze Śląskim, z którego trafiła na deski Teatru Starego w Krakowie. Na ekranie pojawiła się 1994 roku w filmie Jerzego Stuhra - "Spis cudzołożnic".

W roli prezenterki zadebiutowała w programie TVP - "Filmidło", jednak kilka miesięcy później, w 1996 na stałe związała się z ówczesną TV Wisła, która rok później przekształciła się w TVN. Tam pod koniec lat 90. sprawdziła się w kilku realizacjach, które szybko uczyniły z niej kandydatkę na twarz polskiej CallTV — telewizji z telefonicznym udziałem widzów.

Reklama

"Jak coś takiego mogłoby się nie podobać?!" Tele Gra i wspomnienia ze studia

W międzyczasie pojawiła się jednak krótka przerwa, kiedy Agnieszka postanowiła skupić się przede wszystkim na rodzinie, a zwłaszcza nowo narodzonym synku. W tym okresie nie pokazywała się na antenie, ale wcale nie skończyła współpracy ze swoją stacją. Wszystko zmienił casting z grudnia 2001 roku — już 17 stycznia 2002 przyszłą "królową quizów" można było oglądać podczas premierowej emisji "Tele Gry".

Szczyt kariery w teleturniejach Agnieszka Wróblewska przeżywała wtedy, kiedy cała branża — w pierwszych latach XXI wieku. Oprócz "Tele Gry" prowadziła jeszcze kilkanaście innych programów, m.in.: "Graj o raj", "Granie na śniadanie", "Granie na ekranie", "Łamisłówka", "Nocne Granie" czy "Hej-nał show".

Sama zainteresowana wspomina te lata z nieukrywaną przyjemnością. W wywiadzie z 2014 udzielonym serwisowi Interactiveworld.pl opowiada o sympatii, którą darzyła współpracowników i ekipy poszczególnych programów. Koledzy z pracy to jednak niejedyna zaleta, którą pamięta: "Praca? - godzina, półtorej dziennie — jak coś takiego mogłoby się nie podobać?!" - wspomina prowadząca.

W tej samej rozmowie Agnieszka Wróblewska wspomina też gorsze dni, kiedy przychodziło zmęczenie i wypalenie. Z reguły jednak małe wakacje wystarczały, aby z uśmiechem na ustach wrócić do studia i dalej testować wiedzę publiczności. 

Kobieta wielu talentów. Agnieszka Wróblewska po drugiej stronie kamery

Kiedy telewizja interaktywna zaczęła tracić na popularności i znikać z anten, "Królowa quizów" wcale nie zamierzała rozstawać się z telewizją.

W kolejnych latach razem z Oliwierem Janiakiem zaglądała za kulisy programu "You Can Dance - po prostu tańcz", jednak coraz częściej pojawiała się po drugiej stronie kamery. Przez jakiś czas miała też swój czas antenowy w "Dzień Dobry TVN", a jej wejścia były nadawane z Rynku w Krakowie.

W 2014 pracowała przy powstaniu paradokumentu "Szkoła", była też wydawczynią "Rozmów w toku". Na ekranie mogliśmy ją zobaczyć jeszcze rok temu, kiedy po kilku latach przestała reklamować produkty w telezakupach Mango.

Dziś Agnieszka Wróblewska odpoczywa od ekranu. Po ponad 20 latach intensywnej pracy zwolniła tempo i skupiła się na rodzinie i domu w Krakowie.

Przeczytaj też:

Filip Chajzer nawiązał do rodzinnej tragedii. Miał ważny powód

Olivier Janiak pokazał synów. Nie do wiary, jak wyrośli!

Marcelina Zawadzka na własnej skórze odczuła wzrost stóp procentowych. Podjęła trudną decyzję

Zobacz:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy