Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Agnieszka Woźniak-Starak przeżywa trudne chwile. Jaką podejmie decyzję?

Wkrótce sąd zdecyduje, czy pochówek męża Agnieszki Woźniak-Starak miał charakter legalny. Co dalej zdecyduje wdowa po producencie filmowym?

Sierpień, który większości z nas kojarzy się z beztroską i wakacjami, dla Agnieszki Woźniak-Starak (42 l.) na zawsze pozostanie miesiącem smutku. 

Reklama

18 sierpnia minie rok, od tragicznego wydarzenia, które na zawsze zmieniło jej życie. Dokładnie tego dnia, w nocy, podczas przejażdżki motorówką, doszło do wypadku. 

Towarzysząca jej mężowi kobieta zdołała dopłynąć do brzegu. Jego ciało znaleziono po kilku dniach. Niedawno na warszawskich Powązkach pojawił się nagrobek Piotra Woźniaka-Staraka. 

Wszystko wskazuje na to, że jest to mogiła symboliczna, a producent jest nadal pochowany na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach. 

Według polskiego prawa zabroniony jest pochówek poza cmentarzem. Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny twierdzi, że rodzina nie otrzymała na to stosownego zezwolenia. 

Dlatego od kilku miesięcy toczyło się w tej sprawie śledztwo. Obecnie sprawa jest w gestii sądu w Giżycku, który w najbliższych dniach ma wydać wyrok w sprawie o nielegalne złożenie urny z prochami w niedozwolonym miejscu. 

Kolejne posiedzenia sądu w sprawie pochówku Piotra Woźniaka-Staraka odbywały się z wyłączeniem jawności. Z tego powodu pojawiło się wiele niedopowiedzeń oraz niejasności. 

Być może wszystko skończy się jedynie grzywną dla Mirosława S., brata matki Piotra Woźniaka-Staraka, który miał być odpowiedzialny za ubiegłoroczny pogrzeb. 

W polskiej tradycji żałoba po współmałżonku była najdłuższa. Trwała rok i sześć tygodni (po rodzicach równo 12 miesięcy). Dziś zwraca się uwagę na wymiar psychologiczny tej sytuacji - żałoba trwa tyle, ile musi. Nikt nie wymaga już, by wdowa przez cały ten czas ubierała się na czarno. 

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Woźniak-Starak | Piotr Woźniak-Starak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »