Reklama
Reklama

Agnieszka Chylińska padła ofiarą internetowych oszustów. Ujawniła, co konkretnie zrobili

Agnieszka Chylińska (46 l.) jest ulubienicą fanów, którzy z utęsknieniem czekają na nowe piosenki, koncerty i klipy. Jak się okazuje, nawet gwiazda takiego formatu musi mierzyć się z podkradaniem jej wizerunku. Sprawa była poważna, ponieważ w grę wchodziło wyłudzanie pieniędzy i danych osobowych. Zobaczcie, w jaki sposób można ustrzec się przed oszustwem w internecie!

Agnieszka Chylińska padła ofiarą oszustów. Zgłosiła sprawę gdzie trzeba

Agnieszka Chylińska, czyli była wokalistka zespołu O.N.A.mama trójki dzieci i ceniona jurorka w talent show nie ustrzegła się przed chciwością oszustów. O paskudnym procederze poinformowała fanów na Instagramie i zgłosiła sprawę do odpowiednich organów ścigania. Niestety, nie jest jedyną polską gwiazdą, którą spotkał taki los.

Reklama

Agnieszka Chylińska padła ofiarą internetowych oszustów. Ujawniła, co konkretnie zrobili

Sława, programy telewizyjne, rzesza fanów i często też bardzo duże pieniądze - to tylko część z życia polskich celebrytów. Oszuści wpadli na pomysł, aby wykorzystać bez wiedzy gwiazd ich wizerunek i promować nielegalne konkursy, produkty na odchudzanie, kremy i inne uzdrawiające preparaty. Wśród poszkodowanych gwiazd jest między innymi Maryla RodowiczMałgorzata Socha, czy Klaudia Halejcio.

W przypadku Chylińskiej oszuści podpatrzyli, że wokalistka często robi transmisje na żywo dla swoich fanów. 

Z racji dużego zaufania fanów do Agnieszki, wielu dało się nabrać hasło: "Przekaże 5000 złotych w gotówce pierwszym 300 osobom, które poprawnie odgadną liczbę na obrazku". Wszystkie konta, które namawiały do wzięcia udziału, były fałszywe.

"Złożyliśmy na Policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nie tolerujemy oszustów i złodziei i za każdym razem będziemy natychmiast informować służby o każdym przypadku (...) Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali nam szczegółowe informacje o fałszywych live’ach i fałszywych reklamach. Wszystko, z wielką skrupulatnością przejęła Policja" - napisał management wokalistki.

Wizerunek Agnieszki Chylińskiej został wykorzystany do oszukiwania ludzi. Tak zareagowała!

Artystka od razu postanowiła działać! Od razu zawiadomiła odpowiednie służby o nielegalnym procederze z wykorzystaniem jej wizerunku.

"Ostrzegamy Was po raz kolejny - nie bądźcie łatwowierni i nie dajcie się okradać - złodzieje wyłudzają także przez internet Wasze dane osobiste i finansowe!" - czytamy w poście dotyczącym scamu w internecie.

Widzisz podejrzany konkurs z celebrytą? Uważaj, to może być oszustwo!

W ramach cyklu "Znani oszukani" skupiamy się na badaniu przypadków oszustw, które doprowadziły do szkody dla gwiazd i celebrytów znanych z pierwszych stron gazet. Oszustwa finansowe, kradzież tożsamości i nielegalne wykorzystanie wizerunku. Straty poniesione przez nieodpowiedzialnych współpracowników i nękających fanów, oszustwa internetowe i cyberataki na konta. 

To tylko niektóre z przykrych wydarzeń, które dotknęły znanych i lubianych. Jednak to nie tylko celebryci są narażeni na oszustwa. W ramach naszego cyklu poruszamy także tematy rozpoznawania oszustw i sposobów na ich unikanie.

Oszuści działają perfidnie - podpatrują życie gwiazd, aby mogli zdobyć zaufanie ich fanów. Jeśli widzisz konkurs lub reklamę, w którym celebryta nigdy nie wziąłby udziału (np. pożyczki, zakłady bukmacherskie), albo podszywając się pod gwiazdę prosi o pomoc finansową i wysyła podejrzany link - bądź czujny! Kliknięcie w link, który prowadzi do fałszywej strony internetowej banków to najprawdopodobniej ostatni moment, aby się wycofać. Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, numeru konta i pinu/hasła do logowania w banku online. Złodzieje przechwytują informacje i pozbawiają ludzi oszczędności życia.

Przeczytaj inne historie oszukanych gwiazd:

Doda została wykorzystana przez ekipę, która miała nagrywać jej teledysk. W tle spore pieniądze!

Szelągowska walczy z nielegalnym działaniem firmy. Została wykorzystana! Oszuści czują się bezkarni

Agata Młynarska została okrutnie wykorzystana. Sprawcom pomogła wiedza o jej chorobie!

Martyna Wojciechowska padła ofiarą oszustwa?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Chylińska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy