Reklama
Reklama

Agata Młynarska została okrutnie wykorzystana. Sprawcom pomogła wiedza o jej chorobie!

Agata Młynarska (57 l.) przeżyła bardzo trudne chwile po tym, jak jej wizerunek został narażony na szwank przez oszustów, którzy promowali leki mogące wyrządzać ludziom krzywdę, wykorzystując do tego popularność gwiazdy. Dziennikarka szybko zweryfikowała informacje ze specjalistą transplantologiem i wystosowała do fanów ważny apel. Tak uchroniła ich przed poważnymi konsekwencjami nieuwagi!

Agata Młynarska padła ofiarą oszustwa! Skradziono jej wizerunek

Agata Młynarska jest osobą, która chętnie korzysta z social mediów, by uświadamiać fanów na różne tematy. Wśród nurtujących ją dziedzin znajduje się także zdrowie. Gwiazda stara się promować pozytywne postawy, zachęcając odbiorców do regularnego badania się. Z tego względu bez owijania w bawełnę opowiada o męczących ją dolegliwościach, które sprawiły, że zdecydowała się sprawdzić, jak się ma jej organizm.

Otwartość i szczerość gwiazdy w ubiegłym roku została wykorzystana przez oszustów, którzy posiłkując się wiedzą zaczerpniętą z profilu gwiazdy, stworzyli reklamę niebezpiecznego leku, w której można było zobaczyć twarz Młynarskiej.

Reklama

To wstrząsnęło celebrytką, która ostrzegała innych przed łatwowiernością, przytaczając dokładne informacje o produkcie rekomendowanym mediach przez perfidnych złodziei.

"Bez mojej wiedzy i zgody, używając mojego wizerunku, tworząc zmanipulowany wywiad ze mną, używając również na forum w dyskusji, pod wywiadem, mojego fałszywego profilu, naciąga się naiwnych klientów na zakup leku Germixil na brodawczaki w jelitach. Jest to przestępstwo!" - napisała Agata Młynarska na Instagramie.

Agata Młynarska przestrzega internautów

Przestępstwo było wyjątkowo podłe, ponieważ dawało otoczkę wiarygodności z pomocą informacji zaczerpniętych przez złodziei z profilu Młynarskiej. Gwiazda cierpi na nieswoistą zapalną chorobę jelit, która nazywana jest chorobą Leśniowskiego-Crohna, o czym opowiedziała niegdyś w rozmowie z Ewą Drzyzgą.

"Dowiedziałam się, że to choroby autoimmunologiczne, na które nie ma pomysłu, żeby je leczyć. To nie jest tak, że wymiotujesz albo masz biegunkę. Ta choroba jest nieprzewidywalna i dopada nagle. Pamiętam, że byłam na krótkich fajnych wakacjach i obudziłam się z potwornym bólem życia i wymiotami" - mówiła Agata Młynarska w programie 36,6°C.

Gwiazda stwierdziła wprost, że fałszywa reklama mogła narazić ludzi na utratę zdrowia. Lekarze szybko zwrócili się do niej z prośbą o reakcję.

"Narażenie ludzi na utratę zdrowia. Nie dajcie się na to nabrać. Jestem zalana mailami z pytaniem o skuteczność tego leku. Odpowiadam zatem: NIC o nim nie wiem, nigdy nie słyszałam o jego istnieniu. Prof. Marek Krawczyk, wybitny transplantolog, zadzwonił do mnie zatrwożony tym, co przeczytał, tłumacząc jakie szkody może zrobić ten lek oraz wypunktował absurdy medyczne tego wywiadu. Sprawa jest naprawdę bardzo poważna!"  - podsumowała dziennikarka.

***

W cyklu "Znani oszukani" przyglądamy się sprawom oszustw, których ofiarami padły gwiazdy i celebryci z pierwszych stron gazet. Oszustwa finansowe, kradzież i bezprawne wykorzystanie wizerunku, narażenie na straty przez współpracowników i fanów, wyłudzenia czy ataki hakerskie na konta to tylko niektóre nieszczęścia przydarzające się znanym i lubianym. Na oszustwa narażeni są nie tylko celebryci - jak je rozpoznać i jak ich unikać - o tym także piszemy w naszym cyklu.

Oszustwa w sieci: jak z nimi walczyć?

W mediach społecznościowych nie brakuje oszustów, którzy podszywają się pod znane osoby lub wykorzystują ich wizerunki. Takie sytuacje zdarzają się nagminnie. Niedawno apel do swoich fanów wystosował znany piosenkarz Rafał Brzozowski, który zdementował w mediach informacje o tym, że posiada drugie konto, służące do wyłudzania pieniędzy od fanów.

By uchronić się przed podobnymi atakami należy przede wszystkim wielokrotnie sprawdzać informacje w sprawdzonych źródłach, a ponadto zgłaszać wpisy, które wydają nam się wątpliwe, by uchronić przed kłopotami innych. Brak reakcji w takim przypadku może spowodować szerzenie się kłamstw narażających ludzi nawet na utratę zdrowia.

Po dostrzeżeniu reklamy leków lub innych preparatów, które mogą w jakikolwiek sposób wpływać na zdrowie i życie, skonsultuj się ze specjalistą - to właśnie lekarz najlepiej oceni, czy możesz przyjąć dany lek. Co więcej, nie należy przyjmować żadnych preparatów z wątpliwego źródła. Sprawdzone medykamenty znaleźć można jedynie w aptekach.

Warto pamiętać również o tym, by przestrzegać innych przed oszustwem i nagłaśniać podobne sprawy w sieci, by budować świadomość społeczną oraz zachęcać do ostrożności.

Zobacz też:

Agata Młynarska publicznie przeprasza swoją siostrę Paulinę. Zamieściła sprostowanie!

Agata Młynarska chciała zabrylować w "Dzień Dobry TVN". Spotkanie zakończyło się serią wpadek i reakcją Sołtysika

Damięcki i Młynarska pożegnali Kamińskiego w niesmaczny sposób. Był "wierny jak pies"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Młynarska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy