Reklama
Reklama

Szelągowska walczy z nielegalnym działaniem firmy. Została wykorzystana! Oszuści czują się bezkarni

Dorota Szelągowska to znana projektantka wnętrz i dziennikarka, a także autorka kilku książek. Ostatnio przekonała się, że popularność ma jednak nie tylko pozytywne strony - wizerunek gwiazdy został wykorzystany bez jej wiedzy, a jej zdjęcia pojawiły się w reklamie podejrzanego produktu. Szelągowska stara się walczyć z internetowymi oszustami, jednak jak sama przyznaje, jest to bardzo trudne.

Dorota Szelągowska jest córką pisarki Katarzyny Grocholi. Popularność zyskała dzięki programom telewizyjnym, w których remontuje domy Polaków i nadaje starym wnętrzom całkiem nowego wyglądu. Obecnie jej profil na Instagramie obserwuje ponad 900 000 osób. 

W sieci głośno zrobiło się również na temat jej prywatnej metamorfozy - projektantka na przestrzeni lat nie tylko zmieniła kolor włosów i fryzurę, ale również zrzuciła sporo kilogramów. 

Reklama

W jednym z wywiadów przyznała, że jest to przede wszystkim wynik aktywności fizycznej i nowych nawyków żywieniowych. Niestety ta pozytywna zmiana wyglądu stała się pretekstem dla nieuczciwej firmy, która postanowiła wykorzystać wizerunek gwiazdy w swojej kampanii reklamowej.  

Dorota Szelągowska padła ofiarą oszustwa

Kilka tygodniu temu Dorota ujawniła na swoim Instagramie, że jej wizerunek został bezprawnie, bez jej wiedzy oraz zgody wykorzystany przez firmę produkującą tabletki na odchudzanie. 

Gwiazda umieściła w mediach społecznościowych obszerny wpis, w którym poinformowała, że nie podjęła współpracy z żadną firmą sprzedającą tego typu specyfiki, sama również nigdy nie stosowała tabletek na odchudzanie. 

"Jeśli naprawdę ktokolwiek myśli, że reklamowałabym środki na odchudzanie, to niech się mocno rozpędzi i walnie głową w ścianę. Moi drodzy sytuacja jest następująca: ktoś sobie bezprawnie wykorzystuje ten wizerunek" - skomentowała cała sprawę Szelągowska.

Nierówna walka z internetowymi oszustami

Znana projektantka wnętrz podkreśla również, że od tygodni walczy z nielegalnym działaniem firmy, jest to jednak bardzo trudne. Oszuści wykorzystują sprytne sztuczki, pozwalające im pozostać bezkarnymi. 

"Od miesiąca walczymy z kradzieżą wizerunku, ale firma zmienia i nazwę preparatu i serwery stron - napisała Szelągowska. - Google ma to gdzieś i, mimo że reklamy są z ich nadania, to jedyne co napisali, to, to, że przyjrzą się sprawie" - dodała.

Co więcej, nielegalne reklamy pojawiają się na wielu popularnych portalach, które - jak podkreśliła projektantka - nie reagują na prośby usunięcia ich. 

Niestety nie jest to pierwsza tego typu sytuacja - w przeszłości podobne, nielegalne wykorzystanie wizerunku spotkało m.in. Martynę Wojciechowską, Barbarę Kurdej- Szatan czy Larę Gessler.

Czy tabletki na odchudzanie działają? Szelągowska nie ma wątpliwości

Dorota Szelągowska jasno stawia sprawę nie tylko kradzieży wizerunku, ale również swojego stosunku do tego typu produktów. 

"Dostaję od Was kilkadziesiąt wiadomości dziennie z zapytaniem, czy ten produkt działa. NIE SĄDZĘ. Nie ma tabletek, dzięki którym można bezpiecznie schudnąć" - zaufajcie mi. 

Gdyby były nikt nie musiałby ich reklamować ani tym bardziej kraść niczyjego wizerunku. To może być niebezpieczny produkt. Nie wydawajcie kasy bez sensu - pisze na swoim Instagramie.

Wyjaśnia również, w jakich okolicznościach zostały zrobione zdjęcia, których użyto w "reklamie" - Jako ciekawostkę powiem Wam, że zdjęcie „przed” to 9 miesiąc ciąży, a „po” pochodzi ze stycznia 5 lat wcześniej - podsumowuje dosadnie.

W cyklu „Znani oszukani” przyglądamy się sprawom oszustw, których ofiarami padły gwiazdy i celebryci z pierwszych stron gazet. Oszustwa finansowe, kradzież i bezprawne wykorzystanie wizerunku, narażenie na straty przez współpracowników i fanów, wyłudzenia czy ataki hakerskie na konta to tylko niektóre nieszczęścia przydarzające się znanym i lubianym. 

Na oszustwa narażeni są nie tylko celebryci – jak je rozpoznać i jak ich unikać – o tym także piszemy w naszym cyklu.

Czytaj również:

Tak mieszka Dorota Szelągowska. Gwiazda TVN zrezygnowała z luksusu

Justyna Sieńczyłło: Pierwsza premiera po śmierci Emiliana Kamińskiego

Zobacz także:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dorota Szelągowska
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy