Reklama

Reklama

Reklama

Agata Kornhauser-Duda prosi o modlitwę. Choroba w rodzinie

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda kilka dni temu gościli na audiencji u papieża Franciszka. Pierwsza dama prosiła o modlitwę za swojego chorego ojca. W Rzymie świętowała również 50. urodziny.

Teść prezydenta Andrzeja Dudy - poeta i prozaik Julian Kornhauser - po udarze mózgu wymaga stałej opieki.

W Krakowie jest osobą niezwykle szanowaną: wykładał na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie jednocześnie pełnił funkcje dyrektorskie m.in. w Instytucie Filologii Słowiańskiej. Posiada tytuł profesor emeritus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, a także wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Reklama

Na co dzień troszczą się o niego żona Alicja Wojna-Kornhauser oraz syn Jakub Kornhauser, także poeta oraz wykładowca akademicki.

W jednym z wywiadów Jakub wyznał, że moment, gdy ojciec po afazji zwrócił się do niego per "tata", był jednym najbardziej przejmujących w całym jego życiu.

Podkreślał, że rodzice są dla niego bardzo ważnymi osobami, gdyż sam nigdy nie myślał o założeniu własnej rodziny.

Agata Kornhauser-Duda prosi o modlitwę papieża Franciszka

Podczas audiencji u papieża Franciszka Agata Kornhauser-Duda prosiła o wstawiennictwo w sprawie zakończenia konfliktu w Ukrainie, a także w intencjach prywatnych: o siłę dla rodzicielki i zdrowie dla ciężko chorego taty.

W Rzymie Agata Kornhauser-Duda świętowała również swoje 50. urodziny. Od męża Andrzeja dostała urodzinowy drobiazg z jednego z luksusowych butików projektanta Emilio Pucciego. Był spacer urokliwą Via del Babuino i posiłek w pobliskiej knajpce. Para świętowała również po powrocie do rodzinnego Krakowa.

To właśnie tam, jeszcze w czasach licealnych, Agata i Andrzej zakochali się w sobie. Podczas podróży po Europie "bez grosza przy duszy" poznali się lepiej i zjedli razem "beczkę nutelli". Po czterech latach wzięli ślub.

Zobacz też:

Agata Kornhauser-Duda od lat nie rozmawia z bratem. Powód zaskakuje

Jakub Kornhauser "rozczarowany prezydenturą Andrzeja Dudy"

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Duda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy