Reklama
Reklama

Agata Kornhauser-Duda od lat nie rozmawia z bratem! Powód zaskakuje

Agata Kornhauser-Duda (48 l.) nie należy do osób, które publicznie opowiadają o swoich sekretach czy rodzinnych historiach. Jednak mało kto wie, że żona prezydenta Dudy ma brata, z którym nie rozmawia od lat. Wszystko przez rodzinny konflikt.

Jakiś czas temu Andrzej Duda wyjawił w jednym z radiowych wywiadów, że w pełni akceptuje postawę żony związaną z nieangażowaniem się w politykę. Pierwsza dama faktycznie rzadko zabiera głos w ważnych dla Polski sprawach, przez co często pada ofiarą krytyki.

Okazuje się, że Agata Duda nie lubi także rozmawiać o sprawach prywatnych, gdyż zależy jej na oddzieleniu sfery osobistej od publicznej. Innego zdania jest brat Agaty, Jakub Kornhauser, który zdecydował się opowiedzieć o rodzinnym konflikcie. 

Wielu szczegółów o rodzinnych korzeniach Kornhauser można było dowiedzieć się z książki "Dom, sen i gry dziecięce. Opowieść sentymentalna", którą w 1995 roku wydał ojciec Agaty Dudy. To właśnie tam opisane zostało dzieciństwo pierwszej damy. 

Reklama

Wiadomo, że wychowała się w miejscu, gdzie istniała kultura żydowska, polska oraz niemiecka. Nieco więcej zdradził sam brat żony prezydenta, Jakub Kornhauser, który wyznał, że nie rozmawia z siostrą od wielu lat, gdyż mają odmienne poglądy polityczne i to właśnie skłóciło ich na lata. 

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" kilka lat temu Jakub wyjawił, że ich dziadek był żydem, a matka wierną katoliczką. Po śmierci dziadkowie Agaty i Jakuba zostali pochowani oddzielnie, co miało wywrzeć ogromny wpływ na przyszłe pokolenie rodziny. Tym, co poróżniło Agatę i Jakuba była również religia. 

"Mama jest katoliczką, w takim duchu wychowywała Agatę i mnie. Ja już w liceum przestałem wierzyć w tę wspólnotowość, choć podobnie jak tata wierzę w coś nadprzyrodzonego. Nie jestem racjonalistą, racjonalne podejście do rzeczywistości bardzo mnie denerwuje. 

Może dlatego zajmuję się surrealizmem i magicznymi historiami, a zinstytucjonalizowane, zhierarchizowane religie bardzo mnie odstręczają" - wyjawił brat Agaty Kurnhauser-Dudy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".  

Niektórzy dziwią się, że przez tyle lat ani Jakub, ani Agata nie wyszli z inicjatywą, by spróbować się pogodzić. Jednak wszyscy wiemy, że nie jest to proste, gdyż rodzinne relacje bywają trudne i nieoczywiste. 

Myślicie, że Agata Kornhauser-Duda pogodzi się jeszcze z bratem?

***
Zobacz więcej materiałów wideo:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Duda | Andrzej Duda | Jakub Kornhauser
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy