Reklama

Reklama

Reklama

Kinga Rusin atakuje Agatę Dudę: "bezmyślny apel". Przesadziła?

Kinga Rusin (51 l.) skrytykowała Pierwszą Damę, Agatę Dudę. Wszystko przez wystąpienie żony prezydenta i wystosowanie apelu do rosyjskich kobiet. Kinga mocno skrytykowała działania Agaty, nazywając je "bezmyślnymi". Czy celebrytka przypadkiem nie przesadziła?

Kinga Rusin, która wczoraj obchodziła swoje urodziny, raczej nie zaprzątała sobie nimi głowy. Zamiast informacji o tym, jak wspaniale żyje jej się w Kostaryce, dodawała Instastory z informacjami, jak i gdzie można pomóc uchodźcom z Ukrainy. Tym razem Kindze nie spodobało się to, w jaki sposób działa rząd. Rykoszetem oberwała też żona prezydenta Polski, Agata Duda.

Reklama

Kinga Rusin krytykuje Agatę Dudę

Wojna w Ukrainie jest tematem numer jeden w mediach na całym świecie - oprócz Rosji. Kinga Rusin, pomimo, że mieszka obecnie w Kostaryce, to stara się pomagać jak może: udostępnia informacje o noclegach, przejazdach, pomocy i potrzebnych środkach. Celebrytka nie odpuszcza żadnej informacji, która jest do niej wysyłana, albo zobaczyła w sieci.

Agata Duda z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wygłosiła przemowę, w której apeluje do rosyjskich kobiet o powstrzymanie wojny:

Kindze oczywiście nie spodobał się apel Agaty Dudy, który skomentowała bardzo długim wywodem:

"Ilekroć Agata Duda przerywa milczenie, jest tylko gorzej. Z okazji 8 marca przeszła samą siebie. Jej "apel" stworzony z myślą o wsparciu Ukrainy, jest nie tylko głupi, ale podły. I byłoby nam z tego powodu bardzo wszystko jedno, gdyby nie fakt, że jej żenujące słowa padają z oficjalnej strony prezydent.pl i to w czterech językach. Agata Duda uznała za stosowne, by w Dniu Kobiet apelować do Rosjanek o zatrzymanie wojny "na" Ukrainie. Zachęca, by takie hasło umieszczać na kartce i pozować z nim w dłoniach. "Rosyjskie kobiety zatrzymajcie wojnę" - to mówi polska prezydentowa w kolejnym dniu konfliktu zbrojnego. Czy można się bardziej zaorać? Droga Agato, to nie rosyjskie kobiety są odpowiedzialne za wojnę - to jest męska zabawa zakorzeniona w toksycznych wzorcach. Gdy Putin pręży muskuły, sytuacja rosyjskich kobiet jest dramatyczna. W tym patriarchalnym społeczeństwie bliźniacza do Ordo Iuris siła wprowadziła program Przemoc +, ten sam, który chciała nam zgotować ministra Rafalska. Choć przemoc domowa ma w Rosji niebywałą skalę, za rządów Putina wprowadzono prawo, zgodnie z którym pierwsze pobicie w rodzinie nie jest przestępstwem. Dopiero "dogrywka" ma taką kwalifikację. (...)" - grzmi złowrogo Kinga Rusin

"I jeszcze do tego ten straszny, tak koszmarnie nieempatyczny i bezmyślny wczorajszy apel prezydentowej do rosyjskich kobiet. Wisienka na torcie. Dobrze, że są u nas bezinteresowni, zaprawieni w bojach działacze społeczni i dobrze, że są zaangażowane osoby publiczne, takie jak ty! No i ten pomocowy zryw naszego społeczeństwa, te oddolne inicjatywy, zapał, dobroć to jest coś niesamowitego!" - podsumowuje wystąpienie Kinga Rusin.

Kinga Rusin poleca konta na Instagramie, w tym konto Ołeny Zełeńskiej

Z kolei Kinga Rusin poleca konta na Instagramie, które sama śledzi i - według niej - są najlepszym źródłem informacji. 

"Bardzo trafne spostrzeżenia na @dziewuchy_dziewuchom. Polecam lekturę. Szczególnie pierwszej damie RP. Niestety, nie ma konta na Insta, więc nie mogę podlinkować... PS. Konto na Insta ma za to pierwsza dama Ukrainy @olenazelenska_official. I to jest konto, które TRZEBA śledzić" - mówi zgryźliwie Kinia o milczącej Agacie Dudzie.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kinga Rusin | Agata Duda

Reklama

Reklama

Reklama