Reklama
Reklama

Agata Duda obrywa za włosy na boba i stylizacje. Wiemy, kto jest za to odpowiedzialny

Agata Duda (51 l.) od ośmiu lat cieszy się tytułem Pierwszej Damy jako żona prezydenta Andrzeja Dudy. Znakiem rozpoznawczym krakowianki są oryginalne kreacje odzieżowe. Kto zajmuje się jej stylizacjami? Wybór prezydentowej padł na Dorotę Goldpoint – słynną polską projektantkę mody. Jak do tego doszło, że podjęły ze sobą współpracę?

Agata Duda urodziła się w Krakowie 2 kwietnia 1972 roku. Od 2015 roku jest Pierwszą Damą. Wcześniej pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Jako żona prezydenta pełni oficjalne funkcje, reprezentując przy tym Polskę za granicą. Podczas wyjazdów do obcych krajów prezydentowa często bywa krytycznie oceniana przez stylistów, którzy negatywnie reagują na jej rozmaite kreacje. Wobec tego zasadne staje się pytanie: "Czy ktoś pomaga Agacie Dudzie w doborze ubrań?".

Reklama

Kto ubiera Agatę Dudę? O stylizacje pierwszej damy dba projektantka mody

Choć obecnie opinie na temat fryzury Agaty Dudy są podzielone (żona prezydenta ostatnio ścięła włosy na niemodnego boba, co wywołało sporo kpin), to jej znakiem rozpoznawczym pozostają oryginalne stylizacje. Pierwsza Dama stawia na eleganckie i często wyjątkowo skromne kreacje – sukienki, garsonki czy skromne komplety. W organizacji garderoby pomaga jej znana polska projektantka mody - Dorota Goldpoint.

Jak do tego doszło, że Agata Duda podjęła współpracę z projektantką? Wszystko zaczęło się od koncertu kościelnego Alicji Węgorzewskiej w Juracie. Z rozmowy Doroty Goldpoint z wpolityce.pl wynika, że została wówczas poproszona o uszycie kreacji dla śpiewaczki:

"W Juracie mieszka proboszcz parafii ks. Marcin Nowak, osoba, do której chyba wszyscy się zwracają, gdy mają jakiś problem. On jest naprawdę cudownym człowiekiem. W każdym razie w swoim kościele zorganizował koncert śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej. Na tę okazję krawcowa miała uszyć kreację. Niestety, zrobiła to źle, dodatkowo niszcząc materiał. Jedna z moich klientek, która była zaangażowana w organizację koncertu, zadzwoniła do mnie z prośbą o pomoc" - wyjaśniła.

Stylistkę polecił Agacie Dudzie... ksiądz

Co istotne, na koncercie była obecna również para prezydencka. Po rozmowie z księdzem Marcinem Nowakiem (organizatorem całego wydarzenia) Agata Duda dowiedziała się o działalności projektantki mody, która miała swój butik w Juracie. Dorota Goldpoint wywiązała się ze swojego zadania na tyle dobrze, że otrzymała telefon z Kancelarii Prezydenta z prośbą o wykonanie kilku kreacji dla pierwszej damy. Tak rozpoczęła się ich współpraca.

Dorota Goldpoint przygotowywała wiele stylizacji dla Agaty Dudy. Mowa tu między innymi o biało-czarnej sukience, którą prezydentowa ubrała w 2019 roku, gdy wraz z mężem odwiedziła Donalda Trumpa i jego małżonkę w Białym Domu. Kreację Doroty Goldpoint Pierwsza Dama wykorzystała również podczas koronacji brytyjskiego króla Karola III w maju 2023 roku. Co ciekawe, za ten zachowawczy wybór Duda została krytycznie oceniona przez ekspertkę z Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj też:

Osoba z otoczenia Agaty Dudy przerwała milczenie! Oto prawda o prezydentowej

Jolanta Kwaśniewska oceniła żonę prezydenta Dudy. Ma do niej wielki żal

Agata Duda olśniewa w Nowym Jorku. Osobiście poznała słynnego elfa

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy