Reklama
Reklama

Agata Duda olśniewa w Nowym Jorku. Osobiście poznała słynnego elfa

Agata Duda (51 l.) towarzyszyła mężowi, prezydentowi RP podczas oficjalnej wizyty w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, pierwsza dama, której styl uchodzi w Polsce za zachowawczy, na wyjeździe potrafi zaszaleć z kolorem. Zaskakujący wybór na spotkanie z hollywoodzką sławą.

Agata Duda jest powszechnie chwalona za stonowany styl, odpowiedni do pełnionej przez nią funkcji, a także powagi urzędu jej męża - prezydenta Andrzeja Dudy

Agata Duda potrafi zaszaleć z kolorem

Czasem jednak pojawiają się zarzuty o zbytnią zachowawczość. Być może pierwsza dama nabiera śmiałości dopiero poza granicami kraju, bo w Nowym Jorku zaskoczyła wyborem koloru. 

Oficjalna wizyta pary prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się 16 września. Agata i Andrzej Dudowie mają bardzo napięty grafik. Podczas gdy prezydent reprezentuje nasz kraj na 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, pierwsza dama olśniewa na salonach. 

Reklama

Żona Andrzeja Dudy poznała słynnego elfa

Prezydentowa wzięła udział w poświęconemu prawom dzieci wydarzeniu UNICEF "Champions for children. Child Rights at the Heart of the SDGs". Wśród uczestników przeważały panie. 

Spotkanie prowadziła dyrektor wykonawcza UNICEF Catherine Russell, a obok Agaty Dudy o prawach dzieci dyskutowały m.in. pierwsza dama USA Jill Biden, królowa Belgów Matylda, królowa Jordanii Rania, a także Amina J. Mohammed, zastępczyni sekretarza generalnego ONZ.

W tym gronie zrozumiałą furorę zrobił ambasador dobrej woli UNICEF. Orlando Bloom, najbardziej znany elf i prawie najsłynniejszy pirat Hollywood, wydawał się lekko stremowany obecnością tylu wpływowych kobiet.

Stylista ocenia wizerunek Agaty Dudy

Agata Duda, zdaniem stylisty wypadła wyjątkowo korzystnie. Jak ocenia Jarosław Szado w rozmowie z "Faktem": "Agata Duda dawno tak dobrze nie wyglądała. Widać, że jej ubrania są szyte na miarę, a prezydentowa dobrze się w nich czuje".

Dawno też polska pierwsza dama nie pozwalała sobie na taką odwagę kolorystyczną. Poprzednim razem intensywne barwy miała na sobie w grudniu ubiegłego roku, gdy zdecydowała się na żakiet w świąteczną kratę. 

Ostatnio zaś wybierała bezpieczne, lecz jednak trochę nijakie pasteleOberwało jej się nawet za to od brytyjskiej stylistki Natalie Courtois, która śmietankową kreację, w której polska pierwsza dama wystąpiła na koronacji króla Karola III,  uznała za odpowiednią do... Urzędu Stanu Cywilnego. 

Zobacz też:

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Agata Duda | Orlando Bloom | Andrzej Duda
Reklama
Reklama
Reklama