Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

8 zł za kg cebuli, 6 zł za pęczek botwiny - Baron broni swoich drogich warzyw

Niedawno media obiegła informacja, że warzywa z ekologicznej farmy Barona klienci otrzymują spleśniałe. Juror "The Voice of Poland" w końcu postanowił zabrać głos w sprawie.

Kilka miesięcy temu muzyk (sprawdź!) wraz z Antkiem Pawlickim i Marią Konarowską wykupił farmę ekologiczną w Tomaszynie na Mazurach i zajął się produkcją wysokiej jakości zdrowej żywności.

Reklama

Informacja o nowym przedsięwzięciu muzyka wywołała zaskoczenie nie tylko wśród jego fanów. Dziennikarka jednego z czołowych portali internetowych postanowiła nawet sprawdzić, czy firma Aleksandra Milwiw-Barona faktycznie oferuje usługi najwyższej jakości. W obszernym artykule zwróciła uwagę na wysokie ceny oraz nieświeży asortyment - na zamówionych przez nią produktach widoczna była bowiem pleśń.

W najnowszym wywiadzie muzyk zaprzecza jednak, że sprzedaje nadpsute warzywa.

- Nasze warzywa są świeże, zdrowe. One są eko, bio i przez to mają krótszy termin przydatności, ale nasz produkt, który dostarczamy klientom, jest absolutnie w najpiękniejszym stadium rozwoju, w jakim mógłby być - mówi Baron.

Nie zgadza się również ze stwierdzeniem, że oferuje produkty po wygórowanych cenach. Podkreśla, że produkcja ekologicznej żywności jest znacznie bardziej skomplikowana niż żywności konwencjonalnej, głównie przez konieczność wyeliminowania sztucznych barwników, konserwantów, wzmacniaczy smaków, antybiotyków oraz pestycydów. Ten sposób produkcji jest więc znaczniej bardziej kosztowny, co więcej - terminy przydatności do spożycia są znacznie krótsze, a to również wpływa na cenę towaru.

- My nie stawiamy na zarobek, współtworzymy tę całą wspólnotę po to, żeby być zdrowym i to jest nasza główna misja. Chcę być zdrowy, pokarm jest paliwem dla ciała, myśli są paliwem dla duszy, więc myślę pozytywnie i jem zdrowo, polecam każdemu - mówi Aleksander Milwiw-Baron.

Jak wyglądają ceny?

1 kg cebuli - 8 zł

1 kg ziemniaków - 5 zł

Główka kapusty - 7 zł

2 pory - 8 zł

Seler - 5 zł

Pęczek kopru - 5 zł

Pół kg fasolki szparagowej - 10 zł

Pęczek botwinki - 6 zł

Kalafior - 6 zł

Koszt całego zestawu warzyw - 110 zł


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje