Reklama

Weronika Książkiewicz

Weronika Książkiewicz urodziła się 21 marca 1981 w Moskwie. Jest polską aktorką telewizyjną i filmową. Znana z takich produkcji jak "Planeta Singli", "Mayday" czy serialu "Lepsza połowa". Kim jest Weronika Książkiewicz i jak potoczyła się jej kariera?
Weronika Książkiewicz - najważniejsze informacje
Weronika Książkiewicz /Baranowski /AKPA

Weronika Książkiewicz - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  21.03.1981

 • Miejsce urodzenia:

  Moskwa

 • Kraj urodzenia:

  Rosja

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

Weronika Książkiewicz urodziła się 21 marca 1981 w Moskwie. Jest polską aktorką telewizyjną i filmową. Znana z takich produkcji jak "Planeta Singli", "Mayday" czy serialu "Lepsza połowa". Kim jest Weronika Książkiewicz i jak potoczyła się jej kariera?

Życiorys

Jest owocem miłości Beaty Książkiewicz – choreografki i tancerki baletowej oraz Fiodora Lenina, Rosjanina pochodzącego z Moskwy. Chociaż urodziła się w Rosji, to dorastała w Poznaniu, gdzie ukończyła XX Liceum Ogólnokształcącym o profilu teatralnym. Już jako dziecko ćwiczyła balet i gimnastykę artystyczną.

Po liceum podjęła studia na wydziale aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. 

Kariera

Pierwszą epizodyczną rolę dostała w serialu „Samo życie” – pojawiła się w dwóch odcinkach, gdzie wcielała się w niepełnosprawną kobietę. Gościnnie pojawiła się również w serialach takich jak „Plebania”, „Na dobre i na złe”, „Niania”, „Lokatorzy”. Przez kilka lat angażowała się w serial „Na wspólnej”, gdzie grała postać Laury.

W 2005 roku zadebiutowała na deskach teatru rolą Józi w spektaklu „Poszaleli” Aleksandra Fredry. Później podjęła współpracę z teatrem Bagatela w Krakowie oraz 6. Piętro w Warszawie.

Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie „Ciało moje” w reżyserii Jacka Podgórskiego (2004). Rok później pojawiła się w filmie „Karol – człowiek, który został papieżem”, była to jednak mała rola. W kolejnych latach sukcesywnie pojawiała się w kolejnych produkcjach, takich jak: „Rozmowy nocą” (2008), „Mała Moskwa” (2008), „Ile waży koń trojański?” (2008) i „Złoty środek” (2009). Popularność zawdzięcza głównej roli w serialu „Prawo miasta”. Z kolei za rolę w komedii Ryszarda Zatorskiego „Los numeros” otrzymała nominację do Złotej Kaczki w kategorii najlepszej aktorki.

W roku 2022 odbyła się premiera filmu „Szczęścia chodzą parami”, gdzie Weronika Książkiewicz wcieli się w główną bohaterkę.

Życie prywatne

Aktorka bardzo chroni swoją prywatność. Nie pojawia się na czerwonym dywanie ani na bankietach. Przez kilka lat była w związku z Krzysztofem Latkiem. W 2010 para doczekała się syna – Borysa, jednak trzy miesiące po jego narodzinach para się rozstała. Chłopiec wychowywany jest przez matkę, ale ma stały kontakt z ojcem.

Przez pewien czas aktorka spotykała się z 57-letnim biznesmenem Heskelem Nathanielem. Izraelczyk jest dyrektorem zarządzającym i akcjonariuszem firmy deweloperskiej. W mediach nie pojawiają się jednak informacje o aktualności tego związku.

W 2008 roku Weronika Książkiewicz wzięła udział w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”, w którym zajęła 5. miejsce. Pojawiła się również na okładce magazynu „Playboya”. W 2009 roku uczestniczyła w programie „Taniec z Gwiazdami”, jednak musiała zrezygnować z programu tuż po pierwszym odcinku. Powodem był zdiagnozowany nowotwór kręgosłupa. Aktorka musiała przejść operację wycięcia nerwiaka, która na szczęście przebiegła pomyślnie.

Weronika Książkiewicz - Wiadomości

Weronika Książkiewicz - Zdjęcia

Weronika Książkiewicz - Wideo

 • Weronika Książkiewicz zagra we włoskim filmie?

  Środa, 6 maja 2015 (09:13)
  Weronika Książkiewicz pracuje nad nowym projektem filmowym. Aktorka nie chce zdradzać szczegółów, przyznaje jednak, że jest to dla niej duże wyzwanie. Do nowej roli zaczęła się...