Reklama

Tomasz Oświeciński

Piątek, 17 maja 2024 (07:45) Aktualizacja Piątek, 17 maja 2024 (07:45)
Tomasz Oświeciński jest sportowcem, zawodnikiem MMA, trenerem personalnym, a także aktorem, którego możemy oglądać w filmach Patryka Vegi. Oprócz tego możemy oglądać go w serialu TVP “M jak Miłość”.
Tomasz Oświeciński - najważniejsze informacje
Tomasz Oświeciński /Andras Szilagyi /MWMedia

Tomasz Oświeciński - najważniejsze informacje

 • Miejsce urodzenia:

  Białystok

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Data śmierci:

  06.01.1973

 • Zawód:

  sportowiec

 • Produkcje:

  • "Pitbull. Niebezpieczne kobiety",
  • "Pitbull. Nowe porządki",
  • "M jak miłość",
  • "Botoks",
  • "Kobiety mafii",
  • "Polityka"

Tomasz Oświeciński - kariera sportowa

Tomasz Oświeciński to trener personalny, zawodnik MMA i polski niezawodowy aktor. Przyszedł na świat 6 stycznia 1973 roku w Białymstoku. Sportowiec w dzieciństwie trenował judo. We wrześniu 2017 roku podpisał kontrakt z federacją MMA Konfrontacja Sztuk Walki (KSW).
Debiutancką walkę odbył 23 grudnia 2017 roku, a jego przeciwnikiem był wtedy Paweł Mikołajuw, który wygrał walkę dzięki ciosom pięściami w parterze w drugiej rundzie walki. Tomek Oświeciński waży 114 kilogramów i mierzy 182 centymetry wzrostu, występuje w wadze ciężkiej. 9 czerwca 2018 roku podczas gali KSW 44, został w walce znokautowany przez bośniackiego kulturystę Erko Juna już w pierwszej rundzie.

Role w serialach i filmach

Kariera aktorska Tomasza Oświecińskiego rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy to zagrał epizodyczną rolę w serialu “Klan”. W latach od 2015 do 2021 dołączył do obsady serialu TVP2 “M jak miłość”, w którym wcielał się w rolę Andrzeja Lisieckiego. Inne seriale, w których zobaczyć możemy aktora to “Kobiety mafii” z 2018 roku, gdzie wciela się w Szymona Kowalskiego, czy również w 2018 roku, gdzie zagrał Darka Winiarka w miniserialu “Botoks”. Dwa inne miniseriale, w których zobaczymy gwiazdę to “Polityka” z 2019 roku i “Mayday” z 2020 roku.
Na wielkim ekranie sportowiec zadebiutował w 2012 roku, gdy zagrał w filmach “Komisarz Blond i Oko sprawiedliwości” reżyserii Pawła Czarzastego i “Hans Kloss”, który został wyreżyserowany przez Patryka Vegę. W roku 2016 aktor pojawił się w filmie “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, gdzie zagrał “Rokiego”.

Aktor Patryka Vegi

Zdecydowanie szerszą rozpoznawalność przyniosła Tomaszowi Oświęcimskiemu rola Marcina „Stracha” Opałki, którą zagrał w filmach Patryka Vegi z 2016: “Pitbull. Nowe porządki” i “Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Oba filmy opowiadają o przestępczym świecie. Role te otworzyły mu drzwi to dalszych sukcesów aktorskich.
W kolejnych latach Oświeciński wystąpił w kolejnych filmach w reżyserii Patryka Vegi. W 2017 roku do kin trafił film “Botoks”, przedstawia on losy czterech kobiet pracujących w służbie zdrowia, których losy splatają się w pewnym szpitalu, gdzie dochodzi do nielegalnych praktyk. Tomasz dostał w filmie rolę Darka Winiarka, tak samo jak w serialu o tym tytule. Następnie w 2018 roku możemy zobaczyć aktora w kolejnym filmie reżysera “Kobiety mafii”, gdzie wciela się w Szymona "Milimetr" Kowalskiego. Ekranizacja ukazuje losy byłej funkcjonariuszki policji, w pewnym momencie dostaje zadanie od ABW. Ma rozpracować szajkę, która handluje narkotykami. Kobieta musi współpracować z mafią, żeby pozytywnie zakończyć sprawę. Kolejnym filmem z udziałem Tomasza Oświecińskiego została w 2019 roku “Polityka”, autor przedstawia w nim zachowanie i życie polityków wtedy, kiedy nie są obserwowani przez obywateli. Aktor wcielił się w nim w rolę ojca Marka.
W roku 2016 sportowiec był uczestnikiem reality show “Agent – Gwiazdy” i programu kulinarnego Polsatu “Top Chef. Gwiazdy od kuchni”, a w roku 2020 został uczestnikiem w jedenastej edycji programu rozrywkowego Polsatu “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

Tomasz Oświeciński - życie prywatne

Aktor jest po rozwodzie. Z małżeństwa z żoną Aleksandrą ma córkę Maję, która przyszła na świat 19 sierpnia 2009 roku. Dziewczyna poszła w ślady ojca i postanowiła stawiać swoje pierwsze kroki w aktorskim świecie. Można ją oglądać w serialu “Na Wspólnej” w roli Julki - córki Igora, którego gra Kuba Wesołowski.

Tomasz Oświeciński - Wiadomości

Tomasz Oświeciński - Zdjęcia