Reklama

Paulina Sykut-Jeżyna

Paulina Sykut-Jeżyna jest jedną z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych polskich prezenterek telewizyjnych. Jak potoczyła się jej kariera?
Paulina Sykut-Jeżyna - najważniejsze informacje
Paulina Sykut-Jeżyna /Pawel Wodzynski /East News

Paulina Sykut-Jeżyna - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  07.01.1981

 • Miejsce urodzenia:

  Puławy

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Piotr Jeżyna
 • Zawód:

  prezenter/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Telekamery

Paulina Sykut-Jeżyna jest jedną z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych polskich prezenterek telewizyjnych. Jak potoczyła się jej kariera?

Dzieciństwo 

Paulina Sykut-Jeżyna pochodzi z Puław. Na świat przyszła 7 stycznia 1981 r. Ma dwóch braci – starszego Sebastiana i młodszego Łukasza. Bardzo wcześnie straciła ojca: mężczyzna zmarł, gdy miała zaledwie cztery lata. W dzieciństwie Sykut była członkinią chóru kościelnego oraz lokalnego zespołu pieśni i tańca, występowała także z piosenką poetycką w Puławskim Ośrodku Kultury. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Rodzina

Paulina Sykut-Jeżyna jest stała w swoich uczuciach: od 1998 r. jej partnerem jest przedsiębiorca Piotr Jeżyna, starszy od niej o 10 lat. Po wielu latach nieformalnego związku para wreszcie stanęła na ślubnym kobiercu w 2011 r., a 5 lat później na świat przyszła ich córka, Róża. 

Początek kariery

Już jako nastolatka Paulina Sykut-Jeżyna zdobywała pierwsze laury. Występowała na ogólnopolskich konkursach i festiwalach poezji śpiewanej i była wokalistką małego zespołu muzycznego. W 2003 r. wzięła nawet udział w polsatowskim „Idolu”, ale nie udało jej się zakwalifikować do grona finalistów. Jeszcze w tym samym roku trafiła jednak do TV4, gdzie została prowadzącą programu „Muzyczne listy”. Z tą stacją była związana aż przez dziewięć lat – w 2012 r., w związku z coraz większymi obowiązkami w stacji Polsat, przyszedł dla Pauliny Sykut-Jeżyny czas rozstania z TV4.

Zdobycie popularności

Sykut-Jeżyna zdobyła szerszą rozpoznawalność jako pogodynka Polsatu – tę pracę rozpoczęła w 2007 r. W 2010 r. w parze z Ivanem Komarenko wzięła udział w show „Just the Two of Us. Tylko nas dwoje”, w którym zajęli pierwsze miejsce. Od 2011 r. do 2016 r. razem z Maciejem Rockiem była prowadzącą program „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Dalsza kariera

Od 2016 r. Paulina Sykut-Jeżyna jest jedną z prowadzących program „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” (wcześniej prowadziła jego kulisy w stacji Polsat Café). Jako prezenterka Polsatu bierze też udział w polsatowskich imprezach i koncertach na żywo – była konferansjerką Sylwestrowej Mocy Przebojów i festiwalu TOPtrendy. W 2018 r. zagrała epizodyczną rolę w filmie „Narzeczony na niby”, a rok później pojawiła się jako dziennikarka w serialu „W rytmie serca”. W 2021 r. mieliśmy okazję oglądać Sykut-Jeżynę w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” – w piętnastej edycji show zajęła piąte miejsce. Latem 2022 r. rozgorzały plotki o rzekomej drugiej ciąży prezenterki, ale Sykut-Jeżyna zaprzeczyła tym informacjom. Przyznała jednak, że marzą o dużej rodzinie i nie wyklucza, że będzie starać się o kolejnego potomka. Wciąż możemy zobaczyć ją też w roli prowadzącej „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, gdzie partneruje jej Krzysztof Ibisz. Paulina Sykut-Jeżyna jest też aktywna na Instagramie, gdzie pokazuje kulisy pracy w telewizji oraz życie prywatne z mężem i córką.

Nagrody

Paulina Sykut-Jeżyna ma na koncie dwie Telekamery za swoją pracę jako prezenterka pogody.

Paulina Sykut-Jeżyna - Wiadomości

Paulina Sykut-Jeżyna - Zdjęcia

Paulina Sykut-Jeżyna - Wideo