Reklama
Reklama

Maciej Rock wraca do Polsatu! Wystąpi w "Tańcu z gwiazdami"

Maciej Rock (44 l.) powraca do Polsatu... ale tylko na chwilę. Prezenter znany z takich programów, jak "Idol", "Się Kręci", "Przebojowe dzieci", czy "Must Be the Music. Tylko muzyka" rozkochał w sobie publiczność. Z kolei 26 września staje się oficjalnie pierwszym dniem świętowania telewizji Polsat. Z tej okazji powróci Maciek Rock w "Tańcu z gwiazdami".

Z okazji świętowania 30-lecia telewizji Polsat, widzowie mogą liczyć na powrót znanych i lubianych osobistości. Wśród nich jest Maciej Rock, który porzucił dawno temu pracę w telewizji na rzecz radia. Co zatem będzie robił w "Tańcu z gwiazdami"?

Maciej Rock powraca do Polsatu. Wystąpi w "Tańcu z gwiazdami"

Maciej Rock pojawi się w dzisiejszym (26 września 2022) odcinku "Tańca z gwiazdami" w roli... współprowadzącego. Wraz z Pauliną Sykut-Jeżyną, z którą współpracował przez wiele lat "Must Be the Music. Tylko muzyka", będą rozmawiać z parami biorącymi udział w show.

Na początku 2002 roku Maciej Rock wygrał casting na prowadzącego "Idola". Przez kolejne piętnaście lat był jednym z najpopularniejszych prezenterów Polsatu. W 2019 roku niespodziewanie zrezygnował z pracy przed kamerą i zniknął z telewizji... Co robi obecnie?

Reklama

Maciej Rock: jak zaczęła się jego kariera?

Maciej Rock miał niespełna 24 lata, gdy zgłosił się na casting na prowadzącego "Idola". Pracował wtedy w radiu Tok FM, do którego trafił prosto z... Ministerstwa Finansów, gdzie zatrudnił się jako asystent asystenta w trakcie studiów zaocznych w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. 

Praca za biurkiem w ogóle mu się nie podobała, więc możliwość odbycia stażu w radiu uznał za swoją wielką szansę, choć przez dwa pierwsze miesiące nie dostał ani złotówki wynagrodzenia.

Maciej Rock wraca do Polsatu

Maciej twierdzi, że na casting do Polsatu poszedł, bo - to jego słowa - szukał różnych możliwości ekspresji, których nie miał w radiu. Spodobał się i kilka miesięcy później poprowadził "Idola". Z programem związany był przez cztery sezony. Gdy w czerwcu 2005 roku "Idol" zniknął z anteny, Rock zrobił sobie roczny urlop od telewizji.

Do powrotu przed kamerę namówiła go Nina Terentiew, która w kwietniu 2007 roku została dyrektorem programowym Telewizji Polsat.

"Bałem się tego i nie lubiłem"

Maciek rzucił się w wir pracy i bardzo szybko został najpopularniejszym i najbardziej zapracowanym prezenterem "słonecznej" stacji tv. Oprócz tego, że prowadził m.in. "POPlistę", "Przebojowe dzieci", "Fabrykę Gwiazd", magazyn "Się kręci" i show "Must Be the Music. Tylko muzyka", był gospodarzem koncertów odbywających się w ramach sopockich festiwali "TOPtrendy" i "Top of the Top", oraz innych wielkich imprez na czele z Piknikiem Country w Mrągowie, Zielonogórską Nocą Kabaretową, konkursami Miss Polski i koncertami Sylwestrowa Moc Przebojów.

Maciej Rock: co dziś robi?

Wiosną 2017 roku Maciej Rock wrócił do roli gospodarza (reaktywowanego po dwunastu latach przerwy) "Idola", dwa lata później poprowadził Polsat SuperHit Festiwal Sopot 2019 i niespodziewanie zrezygnował z pracy w telewizji. W jednym z wywiadów stwierdził, że odszedł, bo chciał skupić się na byciu... mężem i ojcem. Praca w radiu RMF MAXXX, z którym związany jest do dziś, pozwalała mu na zajmowanie się domem i dziećmi.

Żona jest jego szefem

Maciej Rock dziś spełnia się jako radiowiec, a prywatnie - jako mąż i ojciec. Twierdzi, że jest tatą zaangażowanym, odpowiedzialnym i konsekwentnym, a przy tym wyluzowanym i... zabawnym.

Były gwiazdor Polsatu od kilkunastu lat idzie przez życie u boku swej ukochanej żony Magdy. Para doczekała się trójki dzieci - dwanaście lat temu urodziła się Hania, dwa i pół roku później na świecie pojawił się Antoni, a w 2013 roku ich rodzina powiększyła się o drugą córkę (jej imienia Maciek dotąd nie zdradził mediom!).

Czy rodzina jeszcze się powiększy?

42-letni Maciej Rock marzy, żeby kiedyś - gdy jego córki i syn będą już na tyle duzi, by zająć się sobą - wyruszyć z żoną kamperem w podróż po świecie. Pytany, czy planuje kolejne dziecko, twierdzi, że "trzy sztuki wystarczą" i że "fabryka jest już zamknięta".

Zobacz też:

Wielkie zmiany u Anny Jurksztowicz. Najpierw rozwód, a teraz takie wieści

Kim jest partner Moniki Olejnik? Dzieli ich spora różnica wieku

Zaatakował kuriera, wbijając mu igłę strzykawki w plecy. W środku była nieznana substancja

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Rock | Polsat | "Taniec z gwiazdami"
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy