Reklama
Reklama

"Idol" wystartował dokładnie 20 lat temu! Jakie gwiazdy próbowały tam swoich sił?

Program "Idol" obchodzi już swoje 20. urodziny! Z tej okazji Adam Sztaba zamieścił na swoim profilu sentymentalny post z fragmentami nagrań z archiwum muzycznego show Polsatu. "Chyba o co innego chodziło wówczas w telewizji" - napisał. Jakie gwiazdy próbowały tam swoich sił? O niektórych jest dzisiaj naprawdę głośno.

"Idol" był pierwszym programem w Polsce, który wspierał muzyczne talenty. Dzisiaj młodzi artyści mają o wiele większy wybór: "Mam talent" czy "The Voice of Poland" stoją dla nich otworem.

W telewizji mogliśmy oglądać również "Must be the music" oraz "X Factor", dzięki któremu zdobyła popularność m.in. Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło. Do tego wiele możliwości zaprezentowana się w sieci i w mediach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie, TikToku albo YouTubie.

Reklama

W tamtych czasach jednak "Idol" okazał się prawdziwym hitem. W połączeniu z wymagającymi i dowcipnymi jurorami (Elżbieta Zapendowska, Kuba Wojewódzki, Jacek Cygan, Robert Leszczyński), przed którymi drżeli ze stresu wszyscy uczestnicy, sprawiał, że widzowie oglądali odcinki z wypiekami na twarzy.

Program "Idol" ma już 20 lat

Adam Sztaba pełnił rolę kierownika muzycznego przy dwóch pierwszych edycjach show. Z tej okazji zamieścił na swoim profilu sentymentalny wpis

Na zdjęciach można dostrzec między innymi sylwetki Eweliny Flinty, Ani Dąbrowskiej, Krzysztofa Zalewskiego (który nosił wtedy jeszcze długie włosy - był nie do poznania!) czy Tomka Makowieckiego

Nie wszyscy wiedzą, że swoje pierwsze kroki w "Idolu" stawiała również (16-letnia wówczas) Sylwia Grzeszczak, Natalia Przybysz z siostrą Pauliną (które odpadły już na etapie castingów), Tomson z zespołu AfromentalŁukasz Zagrobelny, Paulla, a nawet... Joanna Kulig!

Paulina Sykut-Jeżyna występowała w "Idolu"

Co więcej, w trzeciej odsłonie programu zaprezentowała się przyszła gwiazda Polsatu - Paulina Sykut-Jeżyna. Wokalistce udało się przejść do półfinału oraz wystąpić w odcinkach emitowanych na żywo!

Pogodynka wykonała wtedy utwór "Jednym szeptem".

Również pierwsze muzyczne kroki stawiała na scenie "Idola" Sara Boruc, ale pod pseudonimem Mannei, czyli jej panieńskim nazwiskiem. Nie wspomina jednak tej przygody najlepiej.

Dużą karierę po programie zrobili też tacy artyści, jak Szymon Wydra, Alicja Janosz oraz Monika Brodka, która swoim głosem zachwyca nas do dziś.

Zobacz też:

Julia Wieniawa o aferach Królikowskiego: "Mam sentyment do tej osoby, ale nie rozumiem jego zachowań"

Agnieszka Woźniak-Starak wybiera się na ryby? Spójrzcie na jej spodnie!

Wojna w Ukrainie. Przewodnicząca PE: Ukraina wygra tę wojnę, a my jej w tym pomożemy

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Idol | Adam Sztaba | Sara Boruc | Krzysztof Zalewski | Paulina Sykut-Jeżyna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy