Reklama

Marta Żmuda-Trzebiatowska

Marta Żmuda-Trzebiatowska urodziła się 26 lipca 1984 roku w Człuchowie. Rozpoznawalność i popularność zdobyła dzięki roli w produkcji „Nie kłam, kochanie”. Kreacje aktorki najczęściej możemy oglądać w komediach romantycznych – czy jej życie przypomina jedną z nich? Sprawdźmy! 
Marta Żmuda-Trzebiatowska - najważniejsze informacje
Marta Żmuda-Trzebiatowska /Kurnikowski /AKPA

Marta Żmuda-Trzebiatowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  26.07.1984

 • Miejsce urodzenia:

  Człuchów

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Kamil Kula
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Wąż, Telekamery

Marta Żmuda-Trzebiatowska urodziła się 26 lipca 1984 roku w Człuchowie. Rozpoznawalność i popularność zdobyła dzięki roli w produkcji „Nie kłam, kochanie”. Kreacje aktorki najczęściej możemy oglądać w komediach romantycznych – czy jej życie przypomina jedną z nich? Sprawdźmy! 

Życiorys

Wychowała się w Przechlewie, gdzie ukończyła podstawówkę. W liceum uczęszczała do klasy matematyczno-fizycznej. Jako licealista brała również udział w zajęciach kółka teatralnego w Miejskim Domu Kultury. Po maturze postanowiła iść za głosem serca i studiować aktorstwo. W 2007 roku obroniła dyplom i stała się absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.

Kariera

Już w czasie studiów miała okazję pojawić się w serialach takich jak „Dwie strony medalu”, „Fałszerze. Powrót sfory”, „Magda M.” i „Dom niespokojnej starości”. Głośniej zrobiło się o aktorce, kiedy wcieliła się w postać Oli w serialu „Twarzą w twarz”, gdzie grała u boku Pawła Małaszyńskiego

W 2008 roku pojawiła się w serialu emitowanym przez stację TVN „Teraz albo nigdy!”. W tym samym roku zadebiutowała na dużym ekranie w komedii romantycznej „Nie kłam, kochanie”, gdzie partnerował jej Piotr Adamczyk oraz zagrała główną kobiecą rolę w filmie „Serce na dłoni”. 

Kolejne większe role przyszły wraz z takimi produkcjami jak „Wszystko” , „Ciacho”, „Śluby panieńskie”, „Och, Karol 2”, „Wygrany”, „Hans Kloss. Stawka większa niż życie”, „Wkręceni 2”, „Listy do M. 2".

Poza angażowaniem się w filmowe produkcje aktorka na przestrzeni lat pojawiła się w wielu serialach m.in. w „Julia”, „Chichot losu”, „Blondynka” i „Na dobre i na złe”

Granie przed kamerą łączyła z graniem na deskach teatru. Aktorkę można było zobaczyć m.in. w takich spektaklach jak „Berek, czyli upiór w moherze” (2008 r.), Sally w spektaklu „Kiedy Harry poznał Sally” (2010 r.) oraz wcieliła się w postać Jane w „Kłamstewkach” reżyserii Pawła Wawrzeckiego. 

Inne przedsięwzięcia

W 2008 roku była uczestniczką 8. edycji programu „Taniec z gwiazdami”, w którym, razem ze swoim partnerem tanecznym Adamem Królem zajęli 3. miejsce. 

W 2012 roku została ambasadorką Kampanii Ładnego Pisania Piórem, a później pełniła tę funkcję również w Aparcie. 

Dodatkowo wystąpiła w kilku teledyskach polskich artystów, m.in. u Piotra Roguckiego, Natalii Kukulskiej czy zespołu „Afromental”. 

Nagrody

Była trzykrotnie nominowana do Złotej kaczki w kategorii „aktorka”. W 2009 roku została laureatką Telekamery - „Najlepsza aktorka” za „Teraz albo nigdy!”. Rola w filmie „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” przyniosła z kolei aktorce Nagrodę Węża dla najgorszej aktorki. W 2016 roku ponownie otrzymała Węża, tym razem w kategorii „Najbardziej żenująca scena” za film „Wkręceni 2”. W 2019 roku otrzymała nominację do Orła w kategorii „Najlepsza drugoplanowa rola kobieca” za udział w produkcji „Mowa ptaków”.

Życie prywatne

Przez wiele lat tworzyła szczęśliwy związek z Adamem Królem, jednak ostatecznie drogi tancerza i aktorki się rozeszły. Po rozstaniu z tancerzem Marta poznała aktora Kamila Kulę, z którym w 2015 roku wzięła ślub. Małżeństwo ma dwójkę dzieci: Bruna (ur. 2017) oraz Paulinę (ur. 2020).

Marta Żmuda-Trzebiatowska - Wiadomości

Marta Żmuda-Trzebiatowska - Zdjęcia

Marta Żmuda-Trzebiatowska - Wideo