Reklama

Marta Kaczyńska

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej, trzykrotna mężatka i bohaterka skandalu obyczajowego, który stał się pożywką dla opozycji politycznej Polski – kim jest Marta Kaczyńska?
Marta Kaczyńska - najważniejsze informacje
Marta Kaczyńska /Andras Szilagyi /MWMedia

Marta Kaczyńska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  22.06.1980

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Lech Kaczyński,
  • Marcin Dubieniecki
 • Zawód:

  prawnik

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej, trzykrotna mężatka i bohaterka skandalu obyczajowego, który stał się pożywką dla opozycji politycznej Polski – kim jest Marta Kaczyńska?

Dzieciństwo

Marta Kaczyńska jest córką Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Polski w latach 2005–2010, oraz jego żony, Marii. Urodziła się 22 czerwca 1980 r. Jej ojciec, w latach PRL działacz opozycyjny, w trakcie stanu wojennego był internowany i nie mógł zajmować się córką. Matka przez jakiś czas wychowywała ją sama.

Dziecięce lata upłynęły Marcie Kaczyńskiej w cieple domowego ogniska. Jej mama nie pracowała, zajmowała się rodziną. Jako nastolatka dziewczyna przeszła jednak okres buntu. Zdarzało jej się nie wracać na noc do domu. O swojej młodości opowiedziała w książce „Moi rodzice”.

Marta Kaczyńska ukończyła studia prawnicze i jest adwokatem.

Małżeństwa

Aż trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu, co stało się powodem wielu komentarzy. Jej pierwszym wybrankiem był Piotr Smuniewski, którego poślubiła jako dwudziestolatka. Po czterech latach para rozwiodła się, a jeszcze w tym samym roku (2007) Kaczyńska ponownie powędrowała do ołtarza. Tym razem jej mężem został Marcin Dubieniecki, jej studencka miłość.

I to małżeństwo nie przetrwało próby czasu, choć Dubieniecki wspierał ją z całych sił po tragicznej śmierci obojga rodziców. Ponoć pozew rozwodowy złożył już w 2011 r., ale sprawa ciągnęła się latami i została czasowo zawieszona. Dubieniecki stał się w tamtym czasie bohaterem kilku afer: mówiło się o wyłudzeniach pieniędzy oraz kierowaniu grupą przestępczą. W 2015 r. mężczyzna trafił do aresztu, skąd wyszedł za kaucją w wysokości 3 milionów złotych.

Kaczyńska i Dubieniecki rozwiedli się w 2016 r. W 2018 r. Marta Kaczyńska wyszła ponownie za mąż. Jej trzecim małżonkiem jest Piotr Zieliński, przedsiębiorca.

Dzieci

Marta Kaczyńska ma troje dzieci. Jej córki, Ewa i Martyna, urodziły się w latach 2003 i 2007, a ich ojcostwo stało się przyczyną skandalu obyczajowego, który wstrząsnął Polską. W 2018 Kaczyńska powitała na świecie trzecie dziecko – syna Stanisława Lecha.

Tragiczna śmierć rodziców

10 kwietnia 2010 para prezydencka leciała do Smoleńska na uroczystości związane z obchodami rocznicy zbrodni katyńskiej. W trakcie lądowania doszło do tragedii. Samolot rozbił się, a na pokładzie zginęło niemal stu pasażerów. Ta katastrofa poruszyła Polskę i choć wokół wydarzenia narosło wiele kontrowersji i teorii spiskowych, to spowodowało ono przede wszystkim ogromny ból i żal.

Marta Kaczyńska, osierocona w wyniku katastrofy, znalazła się na celowniku mediów. Do dziś trudno jej mówić o tamtych dniach.

Skandale obyczajowe

Wokół Marty Kaczyńskiej zawrzało w 2007 r., gdy niemal równocześnie rozwiodła się, ponownie wyszła za mąż, urodziła córkę i złożyła do sądu wniosek, z którego wynikało, że ojcem jej pierwszej córki, urodzonej w trakcie małżeństwa ze Smuniewskim, nie był jej mąż, a… Marcin Dubieniecki!

Te rewelacje oburzyły wielu Polaków, tym bardziej że Kaczyńska była przecież córką i bratanicą liderów konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość.

Kolejny raz wzbudziła kontrowersje w 2017 r., gdy uzyskała formalne pozwolenie z Watykanu na unieważnienie ślubu kościelnego ze Smuniewskim. Czy w tej decyzji pomogło pochodzenie Kaczyńskiej? Bardzo możliwe.

Ostatni ślub Kaczyńska brała w bardzo zaawansowanej ciąży. Polacy znów wzięli ją na języki, komentując jej moralność i bujne życie uczuciowe. 

Marta Kaczyńska - Wiadomości

Marta Kaczyńska - Zdjęcia