Reklama

Kylie Jenner

Spokrewniona ze słynnymi Kardashiankami Kylie Jenner jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych celebrytek i młodych mam na świecie. Produkty do ust jej własnej marki, Kylie Cosmetics, wywołały furorę i wyprzedawały się na pniu. Kim jest Kylie Jenner i jak stała się sławna?
Kylie Jenner - najważniejsze informacje
Kylie Jenner /Kevin C. Cox / Personel /Getty Images

Kylie Jenner - najważniejsze informacje

Spokrewniona ze słynnymi Kardashiankami Kylie Jenner jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych celebrytek i młodych mam na świecie. Produkty do ust jej własnej marki, Kylie Cosmetics, wywołały furorę i wyprzedawały się na pniu. Kim jest Kylie Jenner i jak stała się sławna?

Dzieciństwo

Kylie Jenner jest córką Kris i Bruce’a Jennerów. Urodziła się w Los Angeles 10 sierpnia 1997 r. Jej matka jest byłą żoną Roberta Kardashiana, znanego prawnika, z którym ma trzy córki: słynne Kourtney, Kim Khloé oraz syna Roba. Z małżeństwa z Bruce’em oprócz Kylie na świat przyszła Kendall. W 2015 r. rodzice Jennerki rozwiedli się, a wkrótce Bruce Jenner ogłosił, że jest osobą transpłciową i dokonał korekty płci. Od tej pory jest znany jako Caitlyn Jenner.

Kylie jako nastolatka była cheerleaderką. Liceum ukończyła zaocznie, poprzez naukę domową.

Początek kariery

Kylie Jenner bardzo wcześnie znalazła się w centrum zainteresowania. Miała zaledwie 10 lat, gdy cała jej rodzina otrzymała propozycję udziału we własnym reality show, „Z kamerą u Kardashianów”. Z biegiem lat program przerodził się w gigantyczne imperium biznesowe, w ramach którego powstawały kolejne siostrzane produkcje głównej serii, a członkowie klanu Kardashianów nawiązywali owocne współprace z firmami modowymi i kosmetycznymi.

Jenner dorastała na oczach telewidzów, pojawiała się na okładkach pism dla nastolatek i gościła w różnych programach telewizyjnych. W 2014 wraz z siostrą sygnowała swoim nazwiskiem dystopijną powieść dla nastolatek.

Szczyt popularności

Prawdziwą sławę przyniosły jednak Kylie jej… usta. W 2015 r. w jednym z odcinków „Z kamerą u Kardashianów” przyznała się do stosowania wypełniaczy ust. Wielkie, napuchnięte wargi Jennerki stały się tematem numer jeden w mediach, a miliony nastolatek zaczęło poszukiwać sposobu na upodobnienie się do idolki. W tym samym roku Kylie wypuściła na rynek własny zestaw kosmetyków do ust, Kylie Lip Kit, który przyniósł celebrytce miliony dolarów zysku. W kolejnych latach Jenner poszerzyła ofertę swojej firmy o kolejne kosmetyki i produkty do pielęgnacji skóry, a w 2021 r. stworzyła własną kolekcję kostiumów kąpielowych dla kobiet o różnych rozmiarach – Kylie Swim.

W 2017 r. Kylie otrzymała własny program reality show, „Life of Kylie”, który pokazywał jej codzienne życie i pracę w biznesie kosmetycznym. Program doczekał się ośmiu odcinków.

Partnerzy

Życie sercowe Jenner od lat wzbudza zainteresowanie. W latach 2014-2017 celebrytka spotykała się z raperem o pseudonimie Tyga, wystąpiła nawet w jego dwóch wideoklipach. Ich związek, ogłoszony oficjalnie, gdy Jenner miała zaledwie 18 lat, nie przetrwał jednak próby czasu.

Tuż po rozstaniu Kylie zaczęła pokazywać się z piosenkarzem Travisem Scottem, z którym bardzo szybko zaszła w ciążę. Wieść o dziecku była jednak długo ukrywana przed mediami, a ogłoszenie narodzin małej Stormi w lutym 2018 r. było dla świata ogromnym zaskoczeniem. W 2021 r. para ogłosiła, że spodziewa się kolejnego dziecka, Wolfa, który przyszedł na świat w lutym 2022 r.

Kylie Jenner - Wiadomości

Kylie Jenner - Zdjęcia