Reklama

Kasia Tusk

Polacy znają Kasię Tusk przede wszystkim jako córkę byłego premiera. Ona jednak wypracowała własną markę i stała się jedną z najpopularniejszych polskich szafiarek obok Maffashion i Jessiki Mercedes. Jak rozwijała się kariera Kasi Tusk?
Kasia Tusk - najważniejsze informacje
Katarzyna Tusk /Wojciech Strozyk/REPORTER /East News

Kasia Tusk - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  16.10.1987

 • Miejsce urodzenia:

  Sopot

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Donald Tusk
 • Zawód:

  celebryta/ka

 • Produkcje:

Polacy znają Kasię Tusk przede wszystkim jako córkę byłego premiera. Ona jednak wypracowała własną markę i stała się jedną z najpopularniejszych polskich szafiarek obok Maffashion i Jessiki Mercedes. Jak rozwijała się kariera Kasi Tusk?

Dzieciństwo i młodość

Kasia Tusk urodziła się 16.10.1987 r. w Sopocie, gdzie wychowywała się ze starszym bratem pod okiem Donalda i Małgorzaty Tusków. Jak wspomina w wywiadach, w dzieciństwie mama była dla niej wzorem i uwielbiała podkradać jej ubrania z szafy. Najwyraźniej już wtedy ciągnęło ją do mody. Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Sopocie postanowiła studiować na SWPS na kierunku psychologia, robiła też podyplomowe studia z seksuologii. 

Kariera

Kasia Tusk początkowo zdobyła rozpoznawalność dzięki znanemu ojcu – Donald Tusk jest polskim politykiem, współzałożycielem Platformy Obywatelskiej, a w latach 2007-2014 był szefem rządu. Zainteresowanie wokół jej osoby zaowocowało w nowe możliwości – w 2007 zaproszono ją do udziału w „Tańcu z gwiazdami”, gdzie wzbudziła sensację u boku znanego tancerza (Stefano Terrazzino). Widzowie ją polubili na tyle, że dotarła aż do półfinału.

W 2011 postanowiła założyć bloga „Make Life Easier” ze szwagierką Zofią Cudny. Stał się on platformą, na której regularnie pisały o modzie, wnętrzach, kulinariach i podróżach. Każdy wpis opatrzony był estetyczną fotografią. Strona stała się prawdziwym hitem – dziewczyny zyskały rzeszę czytelniczek. Kasia Tusk wypracowała swój własny styl ubioru, łączący elegancję i minimalizm. U blogerki próżno szukać odważnych looków w jaskrawych kolorach – zamiast tego dominują stonowane barwy – czerń, biel, beż, szary. Świat mediów uznał ją za ekspertkę w dziedzinie mody i posypały się kolejne propozycje. W tym samym roku zaczęła prowadzić własną rubrykę modową w magazynie „Flesz”. W 2012 roku miała prowadzić zajęcia z zakresu wykorzystania social mediów w branży fashion na prywatnej warszawskiej uczelni.  

Wydała też książkę „Elementarz stylu” (2016), w której zdradza kilka wskazówek jak na co dzień prezentować się z klasą i „Make Photography Easier” (2017), gdzie opisuje, jak robić dobre zdjęcia, które przyciągną miliony spojrzeń.

Zawsze moda była u niej na pierwszym miejscu. W 2017 udało jej się na tym polu osiągnąć wielki sukces, ponieważ stworzyła własną markę odzieżową – MLE Collection prowadzi razem z Joanną Wiktorowską.

Rodzina i związki

Córka premiera przez jakiś czas była związana z Kubą Sobolewskim, kilka lat starszym marynarzem. W 2007 roku media obiegła wieść o rozstaniu pary. Wkrótce Kasia Tusk znalazła szczęście w miłości. Nowym partnerem okazał się Stanisław Cudny, który z wykształcenia jest architektem, a także ma własną firmę. Zakochani zaręczyli się w 2013 roku, a co do daty ślubu w internecie pojawiały się różne spekulacje. Blogerka chroni swoją prywatność, więc nie podała oficjalnej informacji, jednak podejrzewa się, że uroczystość odbyła się w 2014 lub 2018 roku. W 2019 roku na świat przyszła córka Lilianna, a w 2021 druga córka, której imienia nie ujawniono.

Kasia Tusk - Wiadomości

Kasia Tusk - Zdjęcia