Reklama

Joanna Krupa

Joanna Krupa przyszła na świat 23 kwietnia 1979 roku w Warszawie. Jest polską modelką, aktorką i osobistością telewizyjną. Znana jest ze swoich działań na rzecz ochrony zwierząt. Największą popularność przyniósł jej program „Top model”, który od lat prowadzi. 
Joanna Krupa - najważniejsze informacje
Joanna Krupa /AKPA

Joanna Krupa - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  23.04.1979

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Marta Krupa,
  • Romain Zago
 • Zawód:

  model/ka

 • Produkcje:

  • "Top Model",
  • "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas",
  • "Planeta małp"
Joanna Krupa przyszła na świat 23 kwietnia 1979 roku w Warszawie. Jest polską modelką, aktorką i osobistością telewizyjną. Znana jest ze swoich działań na rzecz ochrony zwierząt. Największą popularność przyniósł jej program „Top model”, który od lat prowadzi. 

Życiorys

W wieku 5 lat wyprowadziła się z mamą i siostrą Martą za ocean. Początkowo zamieszkały w Chicago, a po ukończeniu liceum przez Joannę, przeniosły się do Los Angeles. Wendy Krupa, mama modelki, ciężko pracowała w fabryce, by zapewnić swoim córkom piękne życie i możliwość realizacji marzeń.

Joanna Krupa jako dziecko interesowała się tańcem i przez pewien czas uczyła się tańca klasycznego. Kiedy miała 13 lat, obiektem jej zainteresowań stał się modeling – w efekcie mama zapisała ją do szkoły modelek. To właśnie w USA kobieta zaczęła swoją przygodę w tej branży. 

Kariera

Ze względu na swój niski wzrost jak na wybieg (170 cm) Joanna Krupa w głównej mierze spełniała się jako fotomodelka. Szybko została okrzyknięta „Polską Pamelą Anderson”. Uczestniczyła w rozbieranych sesjach zdjęciowych dla takich magazynów jak „YRB”, „CKM”, ale także jej fotografie topless znalazły się w magazynach „Playboya”, „Maxim”, „GQ”. W 2007 roku znajdowała się na liście 25 najseksowniejszych kobiet świata (według „Playboya”).

Wzięła udział w 9. edycji amerykańskiego programu „Dancing with the Stars” emitowanego na kanale ABC. Zajęła w nim 4. miejsce. Pojawiła się również w programie „The Real Housewives of Miami”, w którym zrobiła ogromną furorę, biorąc udział w najciekawszych skandalach.

W 2010 roku ruszył program „Top Model. Zostań modelką”. Joanna Krupa w programie objęła stanowisko prowadzącej oraz członka jury. Dzięki tej produkcji Krupa stała się rozpoznawalna w Polsce i zyskała popularność.

Poza fotomodelingiem swoich sił próbowała w aktorstwie. Wystąpiła gościnnie w takich serialach jak „Ostry dyżur” czy „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”. Jej twarz pojawiła się również w filmach „Efekt uboczny” czy „Planeta małp” Tima Burtona. 

Życie prywatne

W 2013 roku poślubiła amerykańskiego przedsiębiorcę Romaina Zago. Niestety małżeństwo nie przetrwało próby czasu i w 2017 roku doszło do rozwodu. Joanna Krupa nie czekała długo na kolejną miłość – rok później na ślubnym kobiercu stanęła z Douglasem Nunesem (producent filmów animowanych i komiksów). W 2019 roku para przywitała na świecie córeczkę – Ashę-Leigh Nunes.

Joanna Krupa znana jest również z wieloletniej działalności na rzecz ochrony praw zwierząt, w szczególności organizacji PETA. Organizacja zajmuje się walką z wytwarzaniem futra oraz złych warunków hodowli zwierząt futerkowych. Modelka wielokrotnie wsparła schroniska czy to adopcją zwierząt, czy poszukiwaniem im nowego domu.

Joanna Krupa - Wiadomości

Joanna Krupa - Zdjęcia

Joanna Krupa - Wideo