Reklama

Jessica Mercedes

Jessica Mercedes w życiu nie miała lekko. Nie wszyscy wiedzą, że to ciężką pracą doszła do wielkiego sukcesu. Słyszeliśmy o jej wzlotach, upadkach i skandalach. Jak wyglądały początki jednej z najbardziej znanych polskich influencerek? 
Jessica Mercedes - najważniejsze informacje
Jessica Mercedes /Podlewski /AKPA

Jessica Mercedes - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  23.07.1993

 • Miejsce urodzenia:

  Kolonia

 • Kraj urodzenia:

  Niemcy

 • Rodzina i związki:

  • Kuba Karaś
 • Zawód:

  model/ka

Jessica Mercedes w życiu nie miała lekko. Nie wszyscy wiedzą, że to ciężką pracą doszła do wielkiego sukcesu. Słyszeliśmy o jej wzlotach, upadkach i skandalach. Jak wyglądały początki jednej z najbardziej znanych polskich influencerek? 

Dzieciństwo i młodość

Jessica Mercedes-Kirchner urodziła się 23 lipca 1993 roku w Kolonii. Pochodzi z polsko-niemieckiej rodziny, jej rodzice rozstali się, gdy jeszcze była dzieckiem. Wtedy jej matka podjęła decyzję o powrocie do Polski z córką i synem Justinem. Zamieszkali w Poznaniu, gdzie Jessica poszła do Gimnazjum Sióstr Urszulanek. Influencerka wspomina ten okres życia jako ciężki. Już jako nastolatka zaczęła dorabiać po szkole, pracując w restauracji i na magazynie

Zdobycie popularności

W 2010 r. Jessica Mercedes zaczęła swoją przygodę z mediami, gdy założyła bloga modowego „Jemerced”. Konsekwentnie pracowała nad swoją witryną - publikowała zdjęcia we własnych stylizacjach, pisała o najnowszych trendach z wybiegów i najważniejszych postaciach ze świata mody. Udało jej się zyskać grono fanów, a także firmy chętne do współpracy w zamian za promocję. W późniejszym czasie miała okazję pracować z tak znanymi markami, jak Chanel czy Givenchy. 

Gdy zrobiło się o niej głośno, zainteresowały się nią także największe magazyny branżowe, zachwycone jej oryginalnymi pomysłami na stylizacje. Pisano o niej w „ELLE”, „Vogue”, „Vanity Fair”, „Harper’s Bazar”. 

W 2006 r. okrzyknięto ją „Kobietą Roku” w kategorii „Ikona Mody” w magazynie „Glamour”. Jessica Mercedes dużo podróżowała (m.in. do Paryża, Mediolanu czy Nowego Jorku), poznawała sławy przemysłu fashion i stała się jedną z największych w Polsce blogerek modowych i influencerek. 

Dalsza kariera

W 2016 r. Mercedes stworzyła własną markę strojów kąpielowych Moiess. Jak wynika z informacji na oficjalnej stronie, koncepcją marki jest stworzenie idealnego połączenia praktyczności ze zmysłowością. 

Rok później powstała kolejna marka ubraniowa, czyli Veclaim. W 2020 r. o firmie blogerki zrobiło się głośno w internecie. Wszystko za sprawą tzw. afery metkowej. Pojawiły się nawet podejrzenia o wykorzystywanie t-shirtów marki Fruit of the Loom i przyszywanie do nich metek Veclaim. Ostatecznie sprawą zajął się UOKiK, a firma i jej założycielka Jessica Mercedes przeszła poważny kryzys wizerunkowy. 

Życie prywatne

Influencerka przez kilka lat była związana z Andrzejem Skowronem, siedem lat starszym kitesurferem. W 2019 r. media obiegła wieść, że para się rozstała. 

Po rozstaniu Jessica szybko znalazła pocieszenie w ramionach kolejnego mężczyzny. Wybrankiem okazał się Kuba Karaś – muzyk i współzałożyciel The Dumplings. Para była widywana na mieście podczas spacerów, a także w towarzystwie wspólnych znajomych – Julii Wieniawy i Nikodema Rozbickiego. Po trzech latach w mediach pojawiła się informacja o ich rozstaniu, a jakiś czas potem o powrocie. Jesienią 2022 r. para definitywnie zakończyła związek.

Jessica Mercedes - Wiadomości

Jessica Mercedes - Zdjęcia

Jessica Mercedes - Wideo