Reklama

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston na zawsze pozostanie Rachel z kultowych  „Przyjaciół”. W latach 90. wszystkie kobiety przynosiły do fryzjera jej zdjęcie. Piękna blondynka do dziś występuje głównie w rolach komediowych. Kim jest Jennifer Aniston?
Jennifer Aniston - najważniejsze informacje
Zodiakalne Wodniki: Jennifer Aniston /Invision /East News

Jennifer Aniston - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  11.02.1969

 • Miejsce urodzenia:

  Sherman Oaks, Los Angeles, Kalifornia

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Przyjaciele",
  • "Bruce Wszechmogący",
  • "Millerowie",
  • "The Morning Show"
 • Nagrody:

  Emmy, Złoty Glob

Jennifer Aniston na zawsze pozostanie Rachel z kultowych  „Przyjaciół”. W latach 90. wszystkie kobiety przynosiły do fryzjera jej zdjęcie. Piękna blondynka do dziś występuje głównie w rolach komediowych. Kim jest Jennifer Aniston?

Dzieciństwo

Aniston przyszła na świat w Sherman Oaks, dzielnicy Los Angeles, 11 lutego 1969 r.. Jej rodzice również są aktorami: John Aniston, grecki imigrant, występował w popularnych operach mydlanych. Aktorka ma także dwóch przyrodnich braci. Wychowywała się w Nowym Jorku.

Związki

Przez lata aktorka była związana z Bradem Pittem, którego poznała w 1998 r. i poślubiła w 2000 r.. Media pokochały tę parę. Gazety ze zdjęciami z ich ślubu rozchodziły się jak świeże bułeczki, a publika uważała ich związek za silniejszy niż większość hollywoodzkich romansów. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i w 2005 r. doszło do rozwodu. Winą za rozpad związku media obarczyły Pitta, który rzekomo zdradził żonę z Angeliną Jolie na planie filmu  „Pan i pani Smith”. To rozstanie podzieliło świat. Amerykanie zaczęli nosić koszulki z napisami „Jestem po stronie Aniston” i „Jestem po stronie Pitta”. Spekulacjom nie było końca, zwłaszcza że wkrótce Pitt i Jolie ogłosili, że spodziewają się dziecka. Aniston potrzebowała kilku lat, by pozbierać się po rozwodzie. Spotykała się z muzykiem Johnem Mayerem oraz z aktorami Gerardem Butlerem, Bradleyem Cooperem i Vincem Vaughnem. W 2011 r. związała się z aktorem Justinem Theroux. Para wzięła ślub w 2015 r. i rozstała się w 2017 r. 

Początki kariery

Pierwsze kroki w aktorstwie były dla Aniston wielką porażką. Grywała w nic nieznaczących, kiepskich produkcjach, a jej pierwszy film, w którym wystąpiła w jednej z głównych ról, zebrał tak słabe recenzje, że poważnie rozważała zmianę zawodu. Casting do serialu  „Przyjaciele” był jej ostatnią szansą. Cudownym zrządzeniem losu Aniston dostała rolę Rachel Green i podbiła serca telewidzów na całym świecie.  „Przyjaciele” gościli na ekranach przez dziesięć lat, a sześcioro aktorów odgrywających główne role dosłownie wystrzeliło do sławy w ciągu kilku tygodni i zarobiło na serialu krocie. W ostatnim sezonie produkcji otrzymali rekordowo wysokie gaże. Aniston zarobiła milion dolarów za każdy odcinek.

Szczyt popularności

Rola Rachel była dla Aniston przepustką do sławy i do ról w dużych, kasowych produkcjach. Widzowie znają ją z  „Bruce’a Wszechmogącego”, gdzie wystąpiła razem z Jimem Carreyem,  „Z ust do ust”,  „Sztuki zrywania”,  „Marleya i mnie”,  „Kobiety pragną bardziej”,  „Szefów wrogów” oraz  „Millerów”. Aktorka zdecydowała się pójść w stronę aktorstwa komediowego i rozrywkowego.

Od 2019 r. gra w serialu  „The Morning Show”. W maju 2021 r. widzowie mogli obejrzeć specjalny program poświęcony  „Przyjaciołom” z jej udziałem. 

Aktorka również skupia się na działalności na Instagramie – gdy założyła konto na platformie, pobiła rekord najszybszego zebrania miliona obserwujących (zajęło jej to nieco ponad pięć godzin) i spowodowała przeciążenie serwerów. Promuje także własną markę kosmetyków do włosów, LolaVie.

Nagrody

Najczęściej nagradzaną rolą Jennifer Aniston jest oczywiście Rachel z  „Przyjaciół”. Aktorka zgarnęła za nią Emmy oraz Złotego Globa. Do tych nagród nominowano ją także za rolę w  „The Morning Show”.

Jennifer Aniston - Wiadomości

Jennifer Aniston - Zdjęcia